İslahiye’ deki ikinci kampın kapanması üzerine işsiz kalan 654 işçi bugün İslahiye İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Davul zurna eşliğinde coşkulu bir kalabalık ile parti binasını ziyaret eden işçiler, Ak Parti milletvekili adayı Av. Yaşar Atılgan’ a sevgi gösterisinde bulundu.
İlçe başkanı İbrahim Erdoğan, eski milletvekili Mahmut Durdu, Belediye Başkanı Kemal Vural ve milletvekili adayı Yaşar Atılgan burada işçilere kısa birer konuşma yaptı.
Yaşar Atılgan yaptığı konuşmada ilk gündenbbu yana adalet bakanı Abdülhamit Gül ile birlikte büyük bir özveri göstererek bu sorunu çözmek için uğraştıklarını ve milletvekili adayı olduğundan beri İslahiye’ nin birçok sorunu ile yakından ilgilendiğini dile getirdi. Atılgan, biber ithal probleminin çözüldüğünü, İslahiye’ ye ait bir sınır kapısı açılışının gerçekleşeceğini, on tane sulama suyunun altısının Nurdağı ve İslahiye ovalarını sulayacağını ve ağır ceza dairesinin İslahiye’de açılacağının müjdesini verdi.

İlçe başkanı İbrahim Erdoğan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti esnasında büyük bir katılım sağlanması için gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade ederek teşkilatın Yaşar Atılgan’ ın arkasında olduğunu deklare etti. Yaşar Atılgan’ ın İslahiyeli olmadığına dair söylentilerin tamamen yalan olduğunu, hatta Atılgan’ ın kayınpederinin evinin ilçe binasının karşısında yer aldığını sözlerine ekledi. İlçe teşkilatının Yaşar Atılgan’ ın arkasında olduğunu ve 24 Haziran’ da İslahiyelilerden cüzde 72 oy beklediğini ve yüzde yetmiş alınması durumunda gerekirse Aksaray’da yatarak cumhurbaşkanını İslahiye’ ye davet edeceğini sözlerine ekledi.
Belediye Başkanı Kemal Vural da yaptığı konuşmada 2. Kampın kapanmasıyla meydana gelen mağduriyetin çözülmesinden büyük bir memnuniyet duyduğunu, 2. Etap Tokilerin sahiplerine teslim edildiğini ve 3. Etap tokilerin kısa süre sonra yapılacağının müjdesini verdi.

Eski milletvekili Mahmut Durdu ise yaptığı konuşmada neredeyse islahiyelileri tek tek tanıdığını ve Yaşar Atılgan ‘ın dedesini ve babasını yakından tanıdığını, bu milletin öz evladı olan Yaşar Atılgan’ in çok büyük hizmetler yapacağından emin olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here