39

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığında “İslahiye Çalıştay”ı gerçekleştirildi.

Şahin, GAÜN İslahiye Kültür Merkezi’ndeki çalıştayda, İslahiye’nin kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Çağdaş imar ve şehircilik anlayışıyla çalıştıklarını kaliteli hizmeti denetim ve takip sistemiyle getireceklerini ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

“İslahiye için Organize Sanayi Bölgesi’nin önemli. ilçede mevcut biber ve üzümde pazarlamaya önem verilmeli. Ayrıca, ilçemizdeki turizm açısında Yesemek, Tilmenhüyük, Huzurlu yayla turizmi canlandırılmalı. İslahiye’de yenilenebilir enerjiye daha fazla önem verilmeli.”

National Geographic’i çalışmalar yapmak üzere Yesemek’e davet ettiklerini belirten Şahin, ilçenin tüm alt yapı su ve kanalizasyon işlerinin yenileneceğini kaydetti.

Öte yandan başkan yardımcılarının da eşlik ettiği çalıştayda Şahin, muhtarlarla sohbet ederek, sorunları dinledi. Çalıştayın sonunda Şahin’e tablo hediye edildi.

Çalıştaya, Kaymakam Ünal Çakıcı, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, GAÜN İslahiye İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Altıntaş, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here