Resim_1330008750ANTEP PRESS – İslahiye

İslâhiye Anadolu İmam Hatip Lisesinde “Kuranı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi. Yarışmada dereceye giren öğrenciler Gaziantep’teki İmam Hatip Liseleri arasında gerçekleştirilecek olan “Kur’an’ı Kerim’i güzel okuma, Hafızlık ve Ezan Yarışması“nda İslâhiye Anadolu İmam Hatip Lisesini temsil edecekler.

Okul konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe ilçe müftüsü Osman ŞEKERCİ ve imam Ali MACİT jüri olarak katıldılar.

Okul idarecileri ile öğretmen, öğrenci ve velilerin de izleyici olarak katıldığı yarışma İslâhiye Anadolu İHL müdür yardımcısı Yasin Ulusoy’un sunuş konuşmasıyla başladı.

Beş öğrenci arasında gerçekleşen yarışmada Bekir BOLAT 1., İbrahim CÖMERT 2., M. Gazi TEPE 3. oldu.

Ayrıca yarışmasına katılan başka öğrenci olmadığı için hafızlık kategorisinde hafız İsmet Seher’in okulu temsil etmesi kararlaştırıldı.

Dereceye giren öğrencilere ödül olarak aynı zamanda İslâhiye Anadolu imam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmeni olan ilahiyatçı yazar Mustafa Yıldız’ın SON MESAJ isimli meali hediye edildi. Ayrıca dereceye giren öğrencilere birer madalya verildi.

Dereceye giren öğrencilerin ödülleri ilçe müftüsü Osman ŞEKERCİ, imam – hafız Ali MACİT, okul müdürü Yakup DOĞAN ve ilahiyatçı yazar Mustafa YILDIZ tarafından verildi.

Program ilçe müftüsü Osman Şeker’in yaptığı bir konuşmayla sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here