Resim_1300031304ANTEP PRESS – İslahiye

İslahiye’de İmam Hatip ve İlahiyat Gönüllüleri Derneği (İLK-DER)’in yeni binasında12/03/2011 Cumartesi günü saat: 13:00’da İLK-DER Kadın Kolları tarafından “Kur’an Ziyafeti” programı gerçekleştirildi.
Program beklenilenin üzerinde ilgi görerek yoğun bir katılım yaşandı. Her yaştan insan bu ziyafete iştirak etti. Bir kısım katılımcılar oturacak yer bulamadıkları için programı ayakta izlediler.İki saat süren program ilgiyle izlendi.
Açılış konuşması İLK-DER Kadın Kolları Başkanı Sema Çetin tarafından yapılanprogramın sunuculuğunu Merkez Kuran Kursu hocası Nesrin Aksoy yaptı.
Sema Çetin konuşmasında ”İLK-DER’in geçmişte yapılan ve ileride yapılması düşünülen faaliyetlerinden bahsetti.  Dernekte  Cuma akşamları Mustafa Yıldız Hoca tarafından “Tefsir Dersleri” yapıldığını hatırlatan Sema Çetin buna herkesin ailecek katılabileceğini söyledi.
 Sema Çetin ayrıca Dernek’te “Arapça” ve “Kuran Arapçası” derslerinin yanı sıra Çarşamba günleri bayanlara yönelik “Tefsir Dersleri”, çalışan bayanlara yönelik Cumartesi günleri “Kuran Dersleri”, Kuran Kursu hocalığı sınavlarına yönelik “Kıraat Dersi” ve “Fıkıh Dersleri” ile ilköğretim  ve ortaöğretim öğrencilerine  dönük ders ve sohbetlerin yapıldığından bahsetti.
Sema Çetin önümüzdeki günlerde Açık İlahiyat’ta okuyan öğrencilere yönelik destekleme eğitimi de verecek olan İLK-DER’in çalışmalarına herkesin katılmasını istedi.
Beş bayanın Kuran tilaveti yaptığı programda; okunan ayetlerle ilgili slayt gösterileri yapıldı.
İlköğretim çocukları çeşitli  ilahiler söylediler.
Münevver Tepe Kuranın hayatımızdaki öneminden bahsetti.
Zeynep Kübra Kılıç  tarafından ”Küçük Hafız Kız  ”adlı hikaye okundu.

Programın sonunda tüm katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür edilerek ileride yine böyle güzel programlarda buluşmak ümidiyle program kapanış duasıyla bitirildi.

Anteppress

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here