Resim_1355755292ANTEP PRESS – İslahiye

 

12/12/2012 tarihinde okulun toplantı salonunda düzenlenen etkinliğe müdürler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program, panelin organizatörü Felsefe Öğretmeni Süleyman AKTI’nın ‘İnsan Haklarının Tanımı ve Özellikleri’ konulu sunumuyla başladı.
AKTI: ‘İnsan hakları doğuştan verilmiştir. Ancak eğitimle korunabilir ve geliştirilebilir’ dedi.
‘İnsan Haklarının Hukuki Temelleri’ hakkında gençlere doyurucu bilgi sunan Avukat Mehmet ULUTAŞ’ın ardından ‘İslam’da İnsan Hakları’ na detaylı olarak değinen İlçe Müftüsü Osman ŞEKERCİ ‘Allah (cc) insanın dinini, neslini/canını, malını, namusunu ve aklını kutsal saymıştır.’ dedi.
Ezber bozan ifadeleriyle ilahiyatçı-yazar Mustafa YILDIZ ‘Günümüzde İnsan Hakları Sorunları’nı anlattı. Mustafa Yıldız konuşmasında insan haklarının teorik ve pratik sorunlarına değindi. Özellikle modern devletin uygulamalarına yönelik eleştirileri salondan büyük alkış aldı.
Soru-cevap faslından sonra Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Süleyman BAYRAKDAR’ın hazırladığı sinevizyon gösterisi izleyicilere duygulu anlar yaşattı.
Kürsüye davet edilen Müdür Yardımcısı Ahmet KURT: ‘Bizlerin insan Hakları konusunda daha duyarlı davranma farkındalığı sağlayan Akademisyenlere ve bu etkinliği koordine eden Süleyman AKTI’ya öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum.’ dedi ve panelistlere çiçek buketi ile okul gazetesinin son sayısını takdim etti.
Okul Müdür İrfan ÖZER de panelistlere Teşekkür Belgesi verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here