IMG_20140726_004739

İslahiye’de Kudüs Günü Eylemi Gaziantep- İslahiye’de STK’lar , Kudüs Günü vesilesiyle İsrail’in Gazze saldırısını kınayan kitlesel basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasının ardından İlk-der Kültür merkezinde Kudüs günün anma programı düzenlendi.

İslahiye’de Kudüs Günü Eylemi

Gaziantep- İslahiye’de  STK’lar , Kudüs Günü vesilesiyle İsrail’in Gazze saldırısını kınayan kitlesel basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasının ardından  İlk-der Kültür merkezinde Kudüs günün anma programı düzenlendi.

Gaziantep- İslahiye’de  STK’lar İlk-der, İhsan-der, Dost-der, Cihan-der Kudüs Günü vesilesiyle İsrail’in Gazze saldırını kınayan kitlesel bir basın açıklaması yaptılar.

İslahiye halkının yoğun ilgi gösterdiği kitlesel basın açıklaması bir miting havasında gerçekleştirildi.

İlk-der yöneticisi Ramazan Deveci’nin okuduğu basın açıklamasında IŞİD adlı terör örgütünün Şii Müslümanlara yönelik katliamı özellikle kınandı.

Basın açıklamasında okunan bildiride şöyle denildi.

İsrail, Gazze’de sadece çocuk öldürmüyor, Sadece Müslüman öldürmüyor. Sadece kadınları, erkekleri ya da yaşlıları öldürmüyor. İsrail, Gazze’de ve Filistin’de doğrudan insanı ve insanlığı hedef alıyor.

Çünkü, dünya seyrediyor. Çünkü, BM, seyrediyor. Çünkü, Ortadoğu ve Arap Dünyası seyrediyor. Çünkü, İsrail’in gizli hamisi İngiltere ve suç ortağı abisi ABD, İsrail’e ses çıkarmak yerine ölümlere sessiz kalmanın daha makul olduğunu düşünüyor. Dünya İnsan hakları, çocuk hakları ve kadın hakları örgütleri neredeler.

Sevgili dostlar İşgalci İsrail Gazzeli Müslümanların onurlu direnişi ile karşı karşıya. Rabbimize hamd olsun işgalciler kara hareketinde ciddi bir başarı sağlayamadılar. Direnişin füzeleri hamd olsun bugün Telaviv’i vurabiliyor. İşgalci İsrail’in anladığı tek dil direniş dilidir. Filistinli Müslümanların onurlu direnişi İsrail’in sonunu getirecektir inşaallah.

Bugün dünya Müslümanları birlik içerisinde olsaydılar İsrail Gazze’ye saldırmaya cesaret edemezdi. Bugün Müslümanlar mezhepçilik ve devletçilik fitnesi ile birbirlerine düştükleri için İsrail Gazze’ye pervasızca saldırmaya cesaret edebiliyor.

Ne diyordu bir büyük İslam alimi, “Her Müslüman bir kova su dökse İsrail’i sel götürür.” Demek ki Müslümanlar vahdet içerisinde olsalar, sedece bir kova su dökseler yetecek İsrail’in yok olması için.

IMG_20140726_004656

Değerli Filistin Dostları

Bugün Ramazan ayının son cuması  Dünya Kudüs günü. Dünya Müslümanları tarafında bugün Kudüs günü olarak anılıyor. Bizde bugün burada İşgalci İsrail’i kınarken bu anlamlı günüde kutluyoruz.

Kudüs İslam’ın şiarı olan kentlerden biridir. Kudüs’ün kurtuluşu İslami mücadelenin önemli hedeflerinden biri olmalıdır. Kudüs özgür olmadan ümmetin özgürlüğü söz konusu olmaz.”Kudüs’ü savunmak gerçek bağımsızlığı savunmaktır.” demiş Nuri Pakdil usta, Kudüs’ü savunamayan bir İslam ülkesi bağımsızlığını kaybetmiş demektir.

Kudüs bizim sevdamızdır, aşkımızdır. Kudüs bizim ilk kıblemiz, kutsalımızdır. Kudüs bizim hayalimiz, hayallerimizin vazgeçilmez unsurudur. Müslümanlar canları pahasına Kudüs’ü korumak ve özgürlüğüne kavuşturmakla sorumludurlar. Kudüs’ün özgürlüğüne dair hayali olmayan Müslümanlar, İslami mücadele bilincini geliştiremezler.

Bugün burada Katil ve zalim işgalci İsrail yöneticilerini kınıyor ve lanetliyoruz. Allah’a olan imanımız ve inancımız; zalimlerin mutlaka kahrolacağı konusunda zerre miktar şüpheye düşmemizi engelliyor. Biz biliyoruz ki; İsrail mutlaka yaptıklarının hesabını verecek. Ve İsrail bir gün mutlaka yok olacaktır.

Yaşasın zalimler için cehennem. Yaşasın katiller için cehennem. Yaşasın Netenyahu için cehennem.

Basın açıklamasından sonra Dervişiye Camii İmamı İsmail Karataş hocanın yaptığı dua ile Basın açıklaması sona erdi.

Kitlesel basın açıklamasından sonra İlk-der kültür merkezinde Kudüs günü dolayısı ile Kudüs gününü anma ve anlama programı düzenlendi.

Rahşan Kaya’nın okuduğu Kuran’la başlayan programda, okunan ayetlerin meali Rukiye Yıldız okudu. Kudüs’ü ve Filistin mücadelesini dillendiren şiiri Zeynep Kılıç seslendirdi.

Abdurrahman Kılıç hocanın Kudüs gününü ve Kudüs’ü anlatan konuşmasında

Kudüs günü Müslümanlar için çok önemlidir. Kudüs bizim aşkımızdır.  Yüreğinde Kudüs olmayan, Kudüs özgürlüğü hayalini kurmayan, Mescidi Aksa’da namaz kılmayı düşlemeyen Müslüman yok olsun dedi.

Daha sonra Muhammed Kılıç  Şeyh Ahmet Yasin’in ümmeti şikayet mektubu okumasından sonra program sona erdi.

1 YORUM

  1. yazık size be. orada bulunan diğer sivil toplum örgütlerinin adını bile yazmamışsınız. doğrusu yazamamışsınız. yine pişman ettiniz yani insanları. türkmenlerin t sini bile yazmamışsınız yine yazınızda beklenildiği gibi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here