İslahiye`de, İmam Hatip Liseleri arasında Kur`an-ı Kerim ve ezan yarışması düzenlendi.

Anteppress – Gaziantep

İslahiye`de, İmam Hatip Liseleri arasında Kur`an-ı Kerim ve ezan yarışması düzenlendi.
İslahiye İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde düzenlenen  yarışma, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunması ile başladı.
İslahiye Kültür Merkezi`nde düzenlenen yarışmanın açılış konuşmasını İslahiye İHL meslek dersleri öğretmeni İlahiyatçı – Yazar Mustafa Yıldız yaptı.

Yarışmaya Gaziantep, Nizip, Oğuzeli ve İslahiye`deki İmam Hatip Liselerinden öğrenciler katıldı. Yarışma Hafızlık, Kur`an okuma ve ezan okuma dallarında yapıldı.

İlçe Müftüsü Hasan Sarı`nın başkanlığında, İslahiye İHL Meslek Dersleri öğretmeni Abdurrahman Kılıç, İslahiye Mesleki Eğitim Müd. Yar. Din Kültürü öğretmeni Mustafa Adalar, Nizip İHL Meslek Dersleri öğretmeni Nezir Gül, Gaziantep Ömer Özmimar İHL Meslek Dersleri öğretmeni Hasan Özyılmaz ve Gaziantep Hayri Akınal İHL Meslek Dersleri öğretmeni Ramazan Tahiroğlu`dan oluşan jüri dereceye giren öğrencileri belirledi.
Yapılan değerlendirme sonucunda Kur`an-ı Kerim okuma yarışmasında Gaziantep Hayri Akınal Anadolu İHL öğrencisi Hasan Sürmeli Kur`an-ı Kerim okuma yarışmasında, Osman Kurt ise ezan yarışmasında birinciliği kazandı.
Yarışma sonrasında İslahiye Kaymakamı Resul Kır tarafından, dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
Yarışmaya Kaymakam Kır`ın yanı sıra İlçe Müftüsü Hasan Sarı, daire ve şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş ile öğrenci velileri katıldı.

A.A

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here