partilerde-secim-havasiAnteppress – Gaziantep

Hemen her il’in politikada aktif ilçeleri hatta belde-kasabaları vardır. Öyle ki bazen il’de görülmeyen seçim heyecanı, tartışmalar hatta kavgalar, küçücük bir belde de fazlasıyla görülebilir. Bu her şehir için farklı sebepler taşısa da hep böyledir. Yani bir il’de 8-10 ilçe vardır. Ama o ilçelerden biri ya da ikisi büyüklüğünden bağımsız olarak seçim heyecanını politik mücadelesini-kavgasını hep önde taşımayı bilmiştir.

İşte İslahiye ilçemizde Gaziantep’in taşra ilçelerinde bu özelliği ile kendinden her seçim dönemi bahsettirmeyi başarmıştır. Sadece iktidar partisi Ak Parti üzerinden bile bakıldığında son yapılan 2007 genel seçimleri döneminde yaşananlar bu tezimizi doğrular nitelikte. 2007 genel seçimlerinde birçok isim gündeme gelmiş, değişik temaslar, kulisler ve hatta pazarlıklar yaşanmış ve nihayetinde 9 aday adayı isim niyetini resmiyete taşımıştır. Ve tabii o isimlerden hiç biri aday olamamış, mevcut milletvekili Mahmut Durdu İslahiye kontenjanından aday olarak tekrar milletvekili seçilmişti.

Şimdi ise, 12 Haziran 2011’de yapılması beklenen seçimler öncesi İslahiye kulisleri aday adayı isimleri çoktan konuşmaya başladı. Diğer ilçelerden kat kat fazla aday adayını her seçim temayül salonuna götüren İslahiye’nin bu seçimde de geleneğini bozmayacağı anlaşılıyor. Kulislerde iktidar partisinden aday olması beklenen aday adayı isimlerden bazıları şunlar:

Abdullah Tombul            MTA Gnl Müd.Yrd.
Mehmet Yanar                İslahiye İlçe Tarım müdürü
Mustafa Karataşlıoğlu    Diş Hekimi Belediye Meclis üyesi
Hasan Gözen                  Kaymakam
Hamza Taşkeser            Denizcilik Müsteşar Yrd.
Mehmet Doğan               Avukat-Ankara (ilçe başkanının abisi)
Ahmet Tekce                  Kuyumcu- İlçe Yönetim Kurulu üyesi
Özer Kurt                         Kuyumcu İlçe yönetim kurulu üyesi
Ertuğrul Kaya                  Avukat- Eski il Gençlik kolları başkanı
Mehmet Uludağ              Eski Belediye başkanı
Celal Doğan                    İlçe yönetim kurulu üyesi
Osman Öztürk                 Eski ilçe başkanı

Anteppress

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here