Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde, askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce yola döşenen mayın patlatıldı. Aracın hemen geçişi sırasında meydana gelen patlamada yaralanan olmazken, askerler yola patlayıcı döşeyen teröristlere yönelik bölgede operasyon başlattı.

Amanos Dağı eteklerindeki İslahiye’nin Boğaziçi ile Tandır mahalleleri arasında devriye görevi yapan askerlerin bulunduğu zırhlı aracın Üçevler mevkisinden geçişi sırasında, yola döşenen mayın patlatıldı. Aracın geçişinin ardından meydana gelen patlamada yaralanan olmazken, bölgeye çok sayıda asker sevkedildi. Korucuların da destek verdiği askerler, yola mayını döşeyerek infilak ettiren teröristlerin bulunması için bölgede operasyon başlatıldı.

islahiye-de-askeri-araca-mayinli-saldiri-1439548289

Amonos Dağı eteklerinde bulunan İslahiye Tandır Mahallesi’nde ve Huzurlu Yaylası’nda devriye görevi yapan askerleri taşıyan zırhlı aracın Sabah saat 10.30 sıralarında Üçler mevkiinde geçişi esnasında yola döşenmiş mayın patlatıldı. Askeri zırhlı aracın geçişinden sonra meydana gelen patlamada yaralanan olmazken, bölgeye asker sevk edildi. Bomba uzmanlarını çevre başka bomba olup olmadığını araştırdıkları belirtilirken, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural ve askeri yetkililer bölgeye geldi. Patlama esansında lastiklerin patladığı belirtildi. Komandolar ve köy korucuları, yola mayın döşeyen ve patlatan teröristlerin bulunması için bölgede çalışma başlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here