İlk-Der Gençlik akademisi, düzenlediği Mevlid Kandili programıyla Peygamberimizi andı.

 

İlk-Der İslami Değerler Akademisi ’nde düzenlenen Mevlid kandili programın sunuculuğunu Mehmet Ali Çolak yaptı.

2(6)

Mustafa Adalar Hocanın Kuran’da Allah Resulünü anlatan ayetleri seçerek okuduğu Kuran tilavetinden sonra, İlk-Der Başkanı Yaşar Bağbekleyen açılış ve selamlama konuşması yaptı.

 

Yaşar Bağbekleyen konuşmasında katılımcılara hoş geldiniz dedikten sonra “ Kim zerre miktarı hayır işlerse karşılığını görecektir, Kim zerre miktarı şer işlerse karşılığını görecektir” ayetini hatırlattı. “Yaptığımız hayırlı çalışmaları hafife almayalım hesap gününü unutmadan yaşayalım” dedi.

1(4)

İlk-Der Gençlik Akademisi öğrencileri; Hacer Aslanoğlu, Hüdanur Deveci, Betül İrem Gök, Yaşar Şahin, Rümeysa Deveci, Furkan Demir, Hüseyin Erkan Kargı, Rukiye İkbal Yıldız Allah Resulu ile ilgili ilahi ve şiirler okudular.

4(5)

Mustafa Adalar hocanın okuduğu son ilahiden sonra Yazar Mehmet Deveci Gecenin konuşmasını yaptı.

3(9)

Mehmet Deveci; Konuşmasında “Biz birbirimizin kandilini kutlarken kandilin mübarek olsun diyoruz, esasen kandiller zaten mübarektir. Önemli olan kandillerin sizi bizi mübarek kılmasıdır. Böylesi kutsal günleri yeni bir başlangıç olarak değerlendirmeli Rabbimize yürekten tövbe etmeliyiz. Yarabbi ben pişmanım inşallah bir daha yapmayacağım demeliyiz, Allah resulünü doğru anlamalı onu hayatımıza örnek seçmenin önemine değindi.  O yüce resul nasıl bir baba ise nasıl bir eş ise bizde öyle bir baba ve eş olmak için çalışmalı yüce resulü sahabe gibi sevmeliyiz” dedi.

 

Mehmet Deveci’ nin konuşmasından sonra katılımcılara Zemzem ve kek  ikram edildi.

76(3)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here