FETÖ’nün 15 Temmuz darbe kalkışması İsrail ve Batı basınından büyük destek görüyor. Uluslararası alanda önemli siyonist yazarlardan biri olarak kabul edilen Alon Goshen-Gottstein, The Times of İsrael gazetesinde yayınlanan yazısında “İsrail Gülen cemaatine çok şey borçlu” dedi.

IMG_20160801_175814

15 Temmuz darbe kalkışmasına büyük destek veren İsrail basını, darbenin başarısızlığa uğramasından büyük hayal kırıklığı yaşadı. The Times of İsrael gazetesinden Alon Goshen-Gottstein FETÖ’ye ve lideri Gülen’e övgüler yağdırdı. Gülen’in İsrail’e yaklaşımının çok pozitif olduğunu belirten Gottstein, “Gülen her zaman İsrail’in varlığına karşı ilkeli tutum sergiledi” dedi.

Gottstein, İsrail’in Gülen’e çok şey borçlu olduğunu belirten bir yazı kaleme aldı. Önemli siyonist kalemlerden kabul edilen Goshen-Gottstein, bütün Ortadoğu’nun Gülen hareketine karşı başlatılan girişimlerden büyük endişe duyması gerektiğini de söylüyor.

Dünya Bülteninde yer alan habere göre İsrail-Türkiye ilişkilerinde dönüm noktasının Mavi Marmara hadisesi olduğunun altını çizen Goshen-Gottstein, yazısında şu vurgularda bulunuyor: “Fethullah Gülen, Erdoğan ile en yakın olduğu dönemde bile Mavi Marmara gemisinin gönderilmesine karşı çıktı. İsrail’in egemenlik hakkına vurgu yaparak, Gazze’ye gidecek yardım kampanyası için devlet otoritesiyle işbirliği yapılması gerektiğini söyledi. Bu eleştiri Erdoğan’ı çok sinirlendirmişti. Aslında bu iki liderin arasının bozulmasına yol açan ilk süreçti.”

Fethullah Gülen’in zorlu bir dönemde İsrail’in varlığına sahip çıkarak ilkeli bir duruş sergilediğini belirten Goshen-Gottstein, “Zor zamanda bu duruşundan dolayı İsrail, bu Müslüman sese çok şey borçlu” dedi.
FETÖ liderinin dünyadaki ılımlı Müslümanların sesi olduğunu belirten yazara göre, “Gülen’in görüşleri yıllardan beri aynı. Teröre ve şiddete karşı, insan hakları konusunda saygılı dini lider” nitelemesinde de bulundu. Gülen cemaati ile dostluğunun 20 yılına dayandığını belirten yazara göre, İsrail’in Ortadoğu’da bulabileceği en güvenilir dostlarının FETÖ üyeleri olduğunu ihsas ettirdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here