senik_0da280079bcf0850cecaBakırköy Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Gaziantep Kültür ve Yiyecek Şenliği, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun kararıyla 3 gün uzatıldı.

Bakırköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde İstanbul Gaziantepliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu işbirliğiyle gerçekleşen Gaziantep Kültür ve Yiyecek Şenliği, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun talimatı üzerine 3 gün uzatıldı. Bakırköy Belediyesi Botanik Parkı’nda düzenlenen Gaziantep Kültür ve Yiyecek Şenliği’nde, Gaziantep’e özel tatlılar, turşular, salçalar, bakliyat ürünleri, dut şırası, peynir çeşitleri, taze Antep fıstıkları gibi doğal, katkısız ürünler tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Ayrıca şenlikte, yemeniler, bakır ürünler, el oymacılığı ürünlerinin de satışı yapılıyor.
Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu Gaziantep’ten gelen talep üzerine Gaziantep Kültür ve Yiyecek Şenliği’nin Çarşamba akşamına kadar uzatıldığını ifade ederek, “Bütün İstanbulluları Gaziantep yöresine ait ürünlerin tadına bakmaya çağırıyorum” dedi.
Şenlik 2 Eylül Çarşamba akşamına kadar ziyaretçilerini Gaziantep kültürüyle buluşturmaya devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here