EKONOMİST DERGİSİ’NİN GELENEKSEL HALE GETİRDİĞİ ANADOLU 500 ARAŞTIRMASI SONUÇLANDI. LİSTEDE NAKSAN HOLDİNG’İN 2 ŞİRKETİ BULUNUYOR. (AHMET ÖZER/GAZİANTEP-İHA)

İSTİHDAMIN ZİRVESİNDE GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrıları sonrasında işsizliğin azaltılması ve istihdamın arttırılması hedeflerine yönelik Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından “Çalışma Hayatında İstihdam Seferberliği” programı başlatıldı.
 İSTİHDAMIN ZİRVESİNDE GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen TOBB Ekonomi Şurasında özel sektörde faaliyet gösteren işverenlerimizin oluşturacakları ilave istihdamın desteklenmesi amacıyla “ +1 İstihdam Teşvik Paketi “ hayata geçirildi.

Başlatılan “İstihdam Seferberliği” kapsamında Vali Ali Yerlikaya başkanlığında ilimizde düzenlenen “İstihdamın Zirvesinde Gaziantep” toplantısına Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı, İŞKUR,  SGK, KOSGEB İl Müdürlükleri ve 150’den fazla işçi çalıştıran firma temsilcileri katıldı.

Vali Yerlikaya katılımcılara hitaben yaptıkları konuşmada, “Gaziantepli sanayicilerimiz geçmişten gelen köklü bir ticaret kültürüyle ülkemizin ve ilimizin kalkınmasına her zaman büyük katkılar sağlamışlardır. 81 şehir arasında yaptığımız ihracat ile ilk 5’inci sıraya yükselmiş olmamız hepimizi sevindirmiştir.

Şimdi de ülkemizde işsizliğin azaltılması için başlatılan seferberlikte bu başarıyı gösterecek ve inşallah bu konuda da örnek bir şehir olacağımıza yürekten inanıyorum. Şehrimiz adına bütün sanayici ve işverenlerimize teşekkür ediyorum. Allah kazancınıza bereket versin” dedi.

Daha sonra İŞKUR, KOSGEP ve SGK il müdürleri tarafından yapılan sunumlarda “Çalışma Hayatında Milli İstihdam Seferberliği Projesi” ile milli bilinç ve büyüme odaklı bir politika benimsenerek, ekonomik büyümenin arttırılması, işsizlik oranının azaltılarak işgücüne katılımın arttırılmasının hedeflendiği bildirildi.

Sunumların ardından Vali Yerlikaya moderatörlüğünde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, GSO Başkanı Adil Konukoğlu, GTO Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, OSB Başkanı Deniz KÖKEN’in katılımlarıyla istihdam seferberliği paneli düzenlendi.

Yapılan bilgilendirmeler sonrasında ilimizin önde gelen 280 firma temsilcisi sektörel bazda istihdam seferberliğine katkı sağlamak amacıyla işletmelerinde fiilen çalışanların % 5 ile  % 10’u arasında değişen oranlarda ilave istihdam yapacaklarını bildirdiler.

Toplantı Vali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin ve Oda Başkanlarımızın sanayici ve işverenlere teşekkür konuşmalarıyla sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here