TOHUM URETICILERI VE ALT BIRLIGI (TSUAB) YONETIM KURULU BASKANI ILHAMI OZCAN AYGUN, 10 YIL ONCESINE KADAR ISRAIL'IN TOHUMCULUK ISINDE COK ILERI OLDUGUNU ANCAK BUGUN ISE DENGELERIN DEGISTIGINI BELIRTTI. (ANADOLU AJANSI - YAVUZ KARADUMAN) (20110913)
Zincirli Bedesten’de 50 yıldır sebze tohumluğu satışı yapan Ahmet Ayrıç, ithal ürünleri satmak istemediklerini belirterek yurt dışından gelen ithal tohumlara da bir son vermek gayretinde olduklarını söyledi.

İthal tohumları satmıyoruz

Zincirli Bedesten’de sebzelik tohum satışı yapan Ahmet Ayrıç, Türkiye’de bulunan 3 firmadan sebzelik tohum aldıklarını belirterek, Türkiye’ye dışarıdan gelen genetik yapıları bozuk ve insan sağlığına zarar veren ürünlere bir darbe indirme derdinde olduklarını açıkladı.

Yurt dışında İsrail, Hollanda ve Fransa’dan gelen genetik yapısı bozulmuş tohumluklara Türkiye genelinde son verileceğini kaydeden Ahmet Ayrıç şöyle konuştu: “Şu anda sebzelik tohum konusunda bu sene ülkemizi bitirmek için uğraşan dış güçlerin ve vatan hainlerinin yaptıkları nedeniyle bizim sektörde işlerimiz geçen seneye göre zayıf. Türkiye’de resmen savaş var, Güneydoğulu vatandaşlarımıza da elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Paramızı alamadığımız halde biz onlara mal verip desteklemeye çalışıyoruz. Bir de kuraklık nedeniyle geçen seneki satışlarımız yoktur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here