Şahinbey Milli Eğitim Müdürlüğü, Süleyman Şah İlkokulu’nda Suriyeli misafir öğrenciler ile Türk öğrencileri yemekte bir araya getirdi.

Suriyeli çocuklar ile Gaziantepli çocuklar arasındaki kardeşlik ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörü Halil Büyükçakır’ın organize ettiği yemek programına, Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tüfekçi, Şahinbey Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe katıldı.

Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve Şahinbey Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Suriyeli misafir öğrencilere çeşitli  oyuncaklar hediye etti. Oldukça sıcak bir ortamda geçen yemek sonrası Şahinbey Belediyesi tarafından Suriyeli misafirlere aşure dağıtıldı.

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Tepe, konuşmasında böyle organizasyonların Suriyeli misafirlerle kardeşliği ve dostluğumuzu pekiştirdiğini belirtti. Ayrıca paylaşmanın ne kadar önemli olduğunun altını çizen Tepe, “Suriyeli misafir öğrencilerimizle yediğimiz bir lokma ekmek dahi olsa  paylaşmanın ne kadar önemli olduğunun vurgusunu yaptı.”Biz aynı kaderi paylaşıyoruz, kederinizi paylaşıyoruz, mutluluğunuzu paylaşıyoruz. Bir kardeş bir kardeşe karşı ne hissediyorsa biz de Suriyeli çocuklarımıza karşı onu hissediyoruz. Devletimizin merhametli ve şefkatli kollarlı sıcacık yüreği ile tüm Suriyelileri kucaklıyor” dedi.

Tepe ayrıca, eğitim öğretime katkı sağlayacakbu tür  etkinlikler yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here