sadaka-kutusundaki-parayi-caldi-6118784_o

Gaziantep’te bir dönerci dükkanına müşteri olarak giren hırsız, sadaka kutusundaki paraları çaldı.

Gaziantep Pir Sultan Mahallesi’nde meydana gelen olayda, döner dükkanına müşteri kılığında giren bir kişi iş yeri sahibinden döner istedi.Sabah 9 sıralarında yaşanan olayda dükkanın boş olmasından faydalanan hırsız, sadaka kutusunu çalarak kayıplara karıştı.

Olayla ilgili bilgi veren döner dükkanı işletmecisi Ahmet Ekici, “Sabah 9 sıralarında biz içeride öğle servisi için hazırlığa başlamıştık. Daha döner hazır olmadan bir müşteri geldi. Biz dönerin bir saat sonra hazır olacağını söyledik. 17 yaşlarında bir çocuktu. Çocuk gittikten sonra aradan 15 dakika sonra işimizi bitirdik ve sadaka kutusunun olmadığını gördük. Kamera kayıtlarına baktığımızda o gencin sadaka kutusunu aldığını gördük. Millet tırnağın arttırdığı parayı sadaka olsun diye veriyordu. O kadar insanın hakkına girdi. Sadaka kutusundan ne istediniz” diye konuştu.

Hırsızların sadaka kutusunu çalarak valize koymaları güvenlik kameraları tarafından kaydedildiğini belirten Ekici, “Hırsızlığı yapan iki kişiymiş. Buradaki dükkanları tek tek dolaşmışlar. Bizim dükkanın boş olduğunu görmüşler ve sadaka kutusunda da o kadar para olduğunu görünce sadaka kutusunu çalmışlar. Adamlar resmen şirket gibi çalışmış. Sadaka kutusunu çaldıktan sonra yanlarındaki kutuyu valize koymuşlar” ifadelerinde bulundu.

Döner dükkanının ustası Mehmet Turan ise, esnafın dikkatli olması gerektiğini söyleyerek, “Biz döneri hazırlarken bir arkadaş geldi ve bizden döner istedi ama biz onun niyetinin döner olmadığını sonradan anladık. Biz arkaya tekrar geçtiğimizde müşterilerimizin gönlünden kopan parayı alma niyetlerini sonradan öğrendik. Esnaf arkadaşlarımız da bu tür olaylara dikkat etsinler. Gündüzleri bu tür olaylar oluyorsa akşamları daha dikkatli olsunlar. Ellerinden geldikleri kadar dükkanlarında kamera bulundursunlar. İnsanlık ölmüş” şeklinde konuştu.

Polis, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here