“İyilik Dоlаbı, Mеrhаmеt Eli, İyiliğе Cаn Kurbаn vе Vаr Gеl prоjеlеri” ilе ihtiyаç sаhibi bаşаrılı öğrеncilеr vе yоksul аilеlеrin yаrdımınа kоşаn VаkıfAy Dеrnеği Gеnеl Bаşkаn Yаrdımcısı Hаşim İskеndеr, Gеnеl Sеkrеtеr Kudrеt Örgеl, Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde burs verdiği öğrenciler ve aileleri ile Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’ın da katıldığı kahvaltıda bir araya geldi. Öğrencilerle tek tek ilgilenen ve geleceğe dönük planlarını konuşan dernek yöneticileri, daha sonra öğrencileri bir mağazaya götürerek hayırsever işadamı Taner Yıldırım’ın katkıları ile yeni yıla yeni kıyafetlerle girmeleri için kıyafet ve ayakkabı aldı.

VakıfAy Genel Başkan Yardımcısı Haşim İskender, derneklerinin durumları iyi olan zengin vatandaşlar ile yardıma muhtaç insanlar arasında bir köprü oluşturduğunu, çeşitli projelerle, hem madde durumu iye olmayan kız çocuklarının okumalarına olanak sağladıklarını, hem de ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olduklarını söyledi.

Vargel Projesi ile amaçlarının Einstein’lar, Adnan Kahveciler gibi Türkiye’ye ve dünyaya faydalı insanların yetişmelerini sağlamak olduğunu ifade eden İskender,” Bu burs verdiğimiz öğrencilerimizden yerli Einstein’lar, Adnan Kahveciler yetişecek. Eğer biz destek olmazsak kaybolup gidecekler. Çocuklarımıza diyoruz ki, siz okumanıza bakın parayı düşünmeyin. Var Gel projesi ile ilkokuldan başlayarak üniversiteye kadar öğrencilerimize burs vererek okutuyoruz” dedi.

Vagel projesinin yanı sıra farklı projeler ile VakıfAy Derneğinin topluma faydalı olmaya çalıştığını sözlerine ekleyen Haşim İskender,”  Derneğimizin Vargel Projesinin yanı sıra oluşturduğu projelerden İyilik dolabı projesi ile kullanılmayan eşyaları toplayarak temizlikçiye verip ütületip ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaştırıyoruz. Merhamet Eli, projesiyle ise zekât verecek ve zekât almaya muhtaç ihtiyaçlar arasında bağ kuruyoruz. İyiliğe Can Kurban projesi ile de kurban vekâletlerini alarak kesilen kurbanları yoksullara dağıtılmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

Derneğin Gaziantep’te öğrencilerle buluştuğu kahvaltıya Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’ın yanı sıra, Şahinbey Mal Müdürü Zeynel Abidin Toprak, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Serhat Sarsu, Şahinbey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sedat Canpolat ile, Şahinbey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyeti temsilcileri katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here