İyilikder Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli Kürtlere gıda malzemesi ve yatak dağıttı.

Rakka’ya bağlı Tel Abyad ile Aynel Arap bölgesi arasında, IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasında çıkan çatışmalar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan Suriyelileri unutmayan İylikder Gaziantep Şubesi, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki sığınmacılara yardım yaptı.

Derneğin Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik ile bazı üyeler, ilçe merkezinde kalan ve özellikle yemek sıkıntısı çeken Suriyeli Kürtlere, içinde yağ, şeker, un, bulgur, makarna gibi kuru gıdaların bulunduğu paketler ile yatak verdi.

Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak kardeşlerine yardım amacıyla ilçeye geldiklerini söyledi.

İlk yardım tırlarının bugün bölgeye ulaştığını ifade eden Çelik, şöyle konuştu:

“Bu tırımızın içinde bir miktar yatak ve bin paket gıda malzemesi var. Bin paket yardım çuvalını ihtiyacı olan sığınmacılara dağıttık. İlk etapta köylerdeki sığınmacılara yardımlarımızı verdik. Şimdi ise şehir merkezinin farklı yerlerinde kalan, Suriye’den gelen ailelere yardımlarımızı dağıtıyoruz. İnşallah bunlar bundan sonra da devam edecek. Bizim için önemli olan bu kardeşlerimizin derdine az da olsa derman olabilmek. İnşallah az da olsa faydamız olduysa ne mutlu bize.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here