İyilikder Gaziantep Şubesi, yardıma muhtaç 150 Aileye Giyim yardımı yaptı.

Her yıl Ramazan ayında binlerce Aileye Gıda ve Giyim yardımı yapan dernek, bu yıl da 23 Haziranda başlattığı yardımlar kapsamında, önceden belirlenen 150 yoksul Ailenin giyim ihtiyacını karşıladı.

İyilikder Gaziantep şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, Hanife Demir yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Vakfımızın geleneksel ramazan yardımında, 23 Haziran Salı günü başladık. Bu Ramazan yapacağımız yardım çalışmalarımız, 2 buçuk hafta sürecektir. Yardımlarımızın 15 gününü Gaziantep ihtiyaç sahiplerine, iki gününü Suriyeli yetim çocuklara tahsil ettik.

Kampanya boyunca, bin 863 aileden yaklaşık 9 bin 300 kişiye 500 Gaziantepli yetime, 3 bin 150 Suriyeli çocuğa ulaşmayı planlıyoruz. Yapmış olduğumuz yardımlarımız, ailenin bütün çocukları için bir kat kıyafet ayakkabı, çorap ve şapkadan oluşmaktadır.

Ramazan ayının hemen başında 4 bin aileye gıda yardımı yapıldı. Ramazan ayının içerisinde 5 kg pirinç, 5 kg bulgur, 5 kg makarna, 5 kg yağ 2 kg mercimek, 2 kg nohuttan oluşan 3 bin 500 paket gıda dağıtımı yapılacaktır. Ramazan aynın 1. Gününde Akçakale sınır boyunda, savaştan kaçarak ülkemize sığınan mülteci kardeşlerimize, içerisinde meyve suyu, süt, çocuk bezi, bisküvi, su ve sandviç ekmeğinin bulunduğu 1 tır acil insani yardımı dağıttık. Söz konusu yardımlar, yıllık yardım faaliyetlerimizin sadece Ramazan ayını oluşturmaktadır. Giyim yardımlarımız aynı yoğunlukta Kurban Bayramında da devam edecektir. Mülteci kardeşlerimize yardım ve desteklerimiz yıl boyunca devam edecektir.

Ayrıca yıl boyu aylık periyodik aralıklarla, 400 yetim aileye gıda yardımı yapılmaktadır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here