IMG_9167

İyilikder Gaziantep Şubesi tarafından 6-7 Mart günülerinde yapılacak organizasyonla 500 Kobanili aileye gıda yardımı yapılacak.

İyilikder Gaziantep Şubesi tarafından yapılan gıda yardımları Gaziantep’te yaşayan Kobanili aileleri sevindirdi. Yapılan yardımlarda un, bisküvi ve çocuk bezi dağıtıldı. Bu gün 300 kişiye yardım dağıttık diyen İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik; “yarında 200 kişiye gıda yardımı yapacağız” dedi.

İyilikder Gaziantep Şubesi olarak daha önce Suriye’den gelen Kobanili ailelere kömür ve battaniye dağıtımı yaptıklarını belirten Talip Çelik şöyle konuştu:

IMG_9221

“Bülbülzade Vakfı olarak, İyilikder Gaziantep Şubesi olarak ağırlıklı olarak Kobanili Kürt kardeşlerimize maddi yardım yapıyoruz. Daha önce kömür dağıtımı yaptık. Bugün de 15 kilogram un, 3 paket bisküvi ve bir pakette çocuk bezinden oluşan yardım kolileri dağıtıyoruz. Bizim için önemli olan insanların Kürt olması, Arap olması veya Türk olması değil, bizim için önemli olan mağdur olan insanlardır. Mağdur olan insanların yanında olmak zorundayız. Bunlar bizim kardeşlerimiz Kobani’den gelmişler ve sıkıntı içerisindeler. Bu çabalarımız inşallah barış sürecine de bir katkı sağlar. Barış sürecinin olumlu bir şekilde sonuçlanması belki de birçok olumlu şeyi de beraberinde getirir. Barış süreci, yardımların artmasını, insanların daha rahat etmesini, annelerin daha fazla ağlamamasını ve şehitlerimizin olmamasını beraberinde getirecektir. Ondan dolayı yardımlarımıza devam ediyoruz. Bu bizim insanlık görevimizdir. Biz bu insanlara yardımlarımızı devam ettireceğiz. Zaten her ay düzenli bir şekilde, Kobani’den gelen kardeşlerimize, Suriye’den gelen kardeşlerimize yardımlarımızı yapıyoruz. Allah, yardım sahiplerinden razı olsun bu vesileyle de onlara teşekkür ediyorum.” dedi.

İyilikder Gaziantep Şubesinin yardım organizasyonu ile 6-7 Mart günlerinde toplam 500 Kobanili aileye yardım yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here