IMG-20151202-WA0052

İyilikder’den 10 Bin Suriyeli Öğrenciye Eğitim Desteği

İyilikder ve Minberşam Derneği Suriyeli çocukların eğitimlerine katkı sağlamak için 16’sı Türkiye’de 5’i de Suriye’de olmak üzere toplam 21 okulda on binlerce öğrenciye eğitim öğretim hizmeti veriyor.

İyilikder ve Minberşam Derneği Suriyeli çocukların eğitimlerine katkı sağlamak için 16’sı Türkiye’de,5’i de Suriye’de olmak üzere toplam 21 okulda on binlerce öğrenciye eğitim öğretim hizmeti veriliyor. İyilikder ve Minberşam Derneği ortak yürüttüğü proje ile Gaziantep’te bulunan 16 okulda 287 öğretmen görev yaparken, yaklaşık 7 bin öğrenci eğitim öğretime katılıyor. Suriye içeresinde ise 5 okulda eğitim öğretim faaliyeti sürdürülüyor. Bu okullarda ortalama 350 ila 600 öğrenci bulunuyor. Okulların biriSuriye’nin Azez ilçesinin5 km güneyindeAynDeğne Köyünde faaliyet gösterirken, diğeri ise Haleb’in batısında yer alan Urin bölgesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Okullarda sabahçı ve öğlenci olmak üzere iki devre eğitim yapılıyor. Okulların tüm ihtiyaçları İyilikder tarafından karşılanırken, öğrencilere de kırtasiye yardımı yapılıyor.

IMG-20151202-WA0056

Öte yandan İyilikder ve Minberşam Derneği ortak yürüttüğü proje kapsamında Suriye’de 6 okulun daha yakın zamanda faaliyete geçmesi amaçlanıyor. Bu okullardan biri Hatay’ın Reyhanlı ilçesi karşısında bulunan Atme Kampında yapılıyor. İnşaatı halen devam eden okulun çok yakında hizmete geçmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here