ŞEHİTKAMİLLİ KADINLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

-KADINLARIN YAPMIŞ OLDUĞU ESERLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI.
 ŞEHİTKAMİLLİ KADINLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ
 

Şehitkamil Belediyesi Bülbülzade Aile Merkezi ve Hanımlar Lokali Aile Merkezi’nde bulunan el beceri kurslarında eğitim gören kadınların açtığı sergiye büyük ilgi oldu. Kadınlar, yaptıkları bir birinden güzel eserleri sergilemenin mutluluğunu yaşadı.

Şehitkamil Belediyesi Bülbülzade ve Hanımlar Lokali Aile Merkezlerindeki serginin açılışına; Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun eşi Seval Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci, AK Parti Şehitkamil Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç, kurs hocaları ve kursiyerler katıldı. Açılışının ardından sergileri gezenSeval Fadıloğlu, Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci  ve Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç, yapılan eserlere hayran kaldı. Birbirinden farklı ve güzel eserlerin bulunduğu sergide Antep işi, tel kırma, iğne oyası gibi eserleri inceleyen protokol üyeleri, kursiyerleri tebrik etti.

KURSLARA KATILMAK BİZLERE BÜYÜK BİR KEYİF VERİYOR

Yaptıkları el emeği göz nuru ürünleri sergilemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten kadınlar, şunları söyledi:

“Şehitkamil Belediyemiz tarafından açılan bu kurslara katılmak bizlere büyük bir keyif veriyor. Bir yıl boyunca hocalarımızdan öğrendiğimiz dikiş, nakış ve el becerilerimizle yaptığımız ürünleri bugün sergiledik. Burada yaptığımız ürünleri hem kendimiz için hem de çocuklarımız için çeyiz olarak saklıyoruz. Bunun yanı sıra bazı arkadaşlarımız yaptıkları işlemeleri satarak, aile ekonomisine de katkı sağlayabiliyor. Belediyemizin sosyal tesislerinde eğitim görmekten çok mutluyuz. Bize bu imkanı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here