Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında, İslam aleminin idrak edeceği Kadir Gecesi’nin hayırlara vesile olmasını dileyerek, terörün sona ermesini diledi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Kadir Gecesi nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında tüm İslam alemin yaşayacağı mübarek Kadir Gecesi’nin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Başkan Fadıloğlu, ülkede yaşanan terör olaylarının bir daha yaşanmamasını, terörün yerini barış, huzur ve istikrara bırakmasını diledi. Fadıloğlu, mesajında “Kadir Gecesi’ni idrak edecek olmanın mutluluğunu İslam alemiyle birlikte yaşıyoruz. On bir ayın sultanı Ramazan ayının bereketine bereket katan Kadir Gecesi, ilahi müjde ile bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Bir yandan pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bir yandan da Kadir Gecesi’ni idrak edecek olmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir. Onun için bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Sayısız güzelliğin yaşandığı ve mükafatların sınırsız olarak verildiği Kadir Gecesi, manevi bir iç yolculuk için büyük bir fırsattır. İç dünyamıza yönelerek iyi ve güzel davranışlarımızı artırmaya, kötü davranışlardan uzaklaşarak arınmaya çalışmalıyız. Ülkemizin bütününe, birlik ve beraberliğimize yapılan terör olaylarını şiddetle kınıyorum. Teröre karşı birlik, beraberlik ve sağduyu içinde ortak hareket etmek her zamankinden daha da büyük önem taşımaktadır. Ülkemizdeki huzur ve istikrar ortamını hedef alan terör saldırılarının bir daha yaşanmamasını diliyorum. Tüm İslam aleminin mübarek Kadir Gecesini en içten dileklerimle yürekten kutluyorum. Kadir Gecesi’nin ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here