gamek-kursiyerlerinin-muze-gezisi-4224469_o

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığına bağlı Şehitkamil İlçe Jandarma Komutanlığı,Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde köy çocuklarına müzeleri gezdirdi.

Şehitkamil İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan tüm köy okullarındaki ilkokul öğrencilerinin eğitim ve öğretimin yanı sıra sosyal ve kültürel yönlerine katkı sağlamak, ayrıca jandarma ve halkın bütünleşmesi maksadıyla öğrencileri jandarma eşliğinde şehir merkezinde bulunan Gaziantep oyuncak müzesi, Atatürk Anı Müzesi’ni gezdirildi. Ayrıca gezi öncesi öğrencilere Kendirli Gazi Kültür Müzesi’nde çocuklara Gaziantep savunması konulu film izletildi.

Şehitkamil İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından başlatılan bu gezi programının tüm köy okullarını kapsadığı ve belirli bir program dahilinde aynı geziyi tüm köy okullarıyla gerçekleştirileceği belirtildi.

Yapılan faaliyetten dolayı öğrencilerin ve öğretmenlerin jandarmanın yaptığı bu uygulamadan çok memnun kaldıkları ve bu gibi faaliyetlerin devam etmesini istedikleri görüldü.

Çocuklardan Emin Aydın, ilk defa 3 boyutlu film izlediğini ve Gaziantep’i anlatan kısa filmi çok beğendiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here