Gaziantep Fiziksel Engelliler Derneği üyeleri ve Gaziantep Büyükşehir Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi, Hollanda’nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yönelik diplomatik sorunlara neden olan uygulamalarını protesto etti.

Balıklı Parkı’nda bir araya gelen grup ellerinde “Kahrolsun Hollanda”, “Fatma Betül Sayan Kaya sahipsiz değildir” ve “Bakanımıza değil 80 milyona saygısızlık yapıldı” yazılı dövizler ile Hollanda’ya tepkilerini gösterdi.

BİZDE FATMA’LAR BİTMEZ

Grup adına açıklama yapan Gaziantep Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Oğul, “Ülkemizin, hükümetimizin, vatanımızın, askerimizin yanında olduğumuzu göstermek istedik. Bu hakaret, Sayın Fatma Betül Sayan Kaya’ya yapılan bu yanlış davranış 80 milyona yapılmıştır. Biz Gaziantep’in engelsiz kahramanları olarak biz her zaman vatanımızın yanındayız, dik durmaya devam edeceğiz. Bizde Fatma’lar bitmez, Fatma Şahin’ler bitmezi Fatma Betül Sayan Kaya’lar bitmez. Her zaman bakanımızın yanındayız. Sivil ve masum halka köpeklerle saldırıyorlar. Bakanımızın Hollanda’daki dik duruşunun yanındayız. Kahrolsun Hollanda” dedi.

ÇELME ATANLAR ÇOK OLACAKTIR

Gaziantep Büyükşehir Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi ise, “İnsanlıktan ve demokrasiden bahseden Hollanda maalesef Nazilerin kendisini işgalinden ders alarak hareket ediyor. İnsanlıktan ders alamayarak demokrasiyi ayaklar altına aldılar. Bakanımız kendi milleti ile buluşmak adına yola çıkarken uçağını indirmediler. Yine 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nden 3 gün sonra Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya Hollanda’daki vatandaşlarımız ile görüşmeye gittiğinde ona da kötü muamele yaptılar. Çünkü Türkiye kalkındığı sürece çelme atanlar çok olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Bilge Ülke Güzel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here