besir_dernegi_kan_bagisi_kampanyasi_h7400

 

Gaziantep’te, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Yasin Yalın Özdal’ın başlattığı kan bağışı kampanyası, örnek proje gösterilerek Şahinbey İlçesi’ndeki bütün okullarda uygulanmaya başlandı.

İlkokul öğrencisi Yasin Yalın Özdal, rahatsızlığı nedeniyle gittiği bir hastanede, başka bir hasta için kan arandığını görünce kan bağışı kampanyası başlatmaya karar verdi. Özdal, düşüncesini anlattığı Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan’dan da destek alınca ilçedeki ilkokullarda kan bağışı kampanyası başlatıldı.

Kan bağışı kampanyası bugün Yasin Yalın Özdal’ın eğitim gördüğü Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nda başlatıldı. Kampanya kapsamında, öğretmen ve veliler kan bağışında bulundu. Kampanya düşüncesini başlatan öğrencisi Yasin Yalın Özdal, şöyle dedi:

“Hastanede yaşadığım olayı önce anneme sonra birlikte Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan’a anlattık. Kaymakamımızın da desteği ile Kan Merkezi Müdürü Tunçhan Demir’in yanına gittik. Onun da desteğini aldıktan sonra da kampanyamızı başlattık.”

Kan Merkezi Müdürü Tunçhan Demir ise, başlatılan kampanyanın anlamlı olduğunu ifade ederek, şöyle dedi:

“Henüz ilkokul çağında bir çocuğumuz güzel bir fikir geliştirerek yeni bir kampanya başlattık. Yaklaşık 3 ay sürecek kampanya Şahinbey ilçesinde bulunan tüm okullarda yürütülecek. 18 yaş ve üstü, kan vermekte bir sorunu olmayan tüm vatandaşlarımızı bu kampanyaya destek vermeye bekliyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here