trafige-kapanmayacak-1453827288-18494614427

Suburcu ve Karagöz Caddesi’nin araç trafiğine kapatılıp kapatılmayacağı tartışmalarına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi son noktayı koydu. Belediye yönetiminden yapılan açıklamada, Karagöz Caddesi’nin trafiğe kapanmayacağı dile getirildi.

PARKOMAT ÜCRETLERİ ARTACAK

Karagöz Caddesi’nde bulunan parkomat ücretinin artırılarak araçların cadde üzerine değil daha uygun ücretli otoparklara konulmasının hedeflendiğini belirten yetkililer, “Kentimizde yaşanan trafik sorunu karşısında uzun zamandır trafiğe kapatılıp kapatılmayacağı tartışma konusu olan Suburcu ve Karagöz Caddelerini trafiğe kapatmama kararı aldık. Bu caddelerin trafiğe kapatılması halinde araç seyrinin farklı alternatif caddeler üzerinde daha da yoğunlaşacağını düşünüyoruz. Biz adı geçen caddelerin trafiğe kapatılmaması bunun yerine cadde üzerinde yer alan parkomat alanlarındaki ücretleri arttırarak, araç sahiplerinin park konusunda oto parkları tercih etmelerini sağlayacağız” ifadelerini kullandılar.

TOPLU ULAŞIM ARAÇLARININ GÜZERGÂHLARI DEĞİŞTİRMEYECEK

Toplu taşıma araçlarından kaynaklı yaşanan trafik sıkışıklığının da yol güzergâhlarında bulunan araç parklarının önlenmesiyle birlikte giderileceğini dile getiren belediye yetkilileri, “Toplu ulaşım araçlarının Suburcu ile Karagöz Caddelerinde ki güzergâhlarında bir değişiklik olmayacak. Bu yönde toplu ulaşım araçlarının bağlı bulunduğu kurumlarla görüşmelerimiz sonuçlandı. Toplu taşıma araç sahipleri ve bağlı bulundukları kurumlar da bu güzergâhın kendileri için önemli olduğuna dikkat çektiler. Turizm açısından oldukça önemli olan bu iki cadde üzerinde toplu ulaşım hizmetlerinin aksamaması gerekiyor” şeklinde görüş bildirildi.

 

Hakimiyet Gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here