2015-08-17-operatorumuz-hata-yapti

Karataş’ta oturanları perişan eden, 30 saat susuz bırakan, üstelik tam kavşak yanındaki apartmana büyük zarar veren su borusunun patlamasının şoku henüz atlatılamadı. Daha önce kavşak yapımı nedeniyle 3 gün susuz bırakılan Karataşlılar, bu çileyi unutmadan, cumartesi ve pazar gününü de susuz geçirmesinin ardından ilginç bir gelişme yaşandı.

Şahinbey Köprülü Kavşak şantiyesinde yüklenici firma, kavşakta Fore kazık çalışması sırasında Operatörün hata yaptığını itiraf etti ve en büyük mağduriyeti yaşayan Zeberced Plaza sakinlerinin zarar ve ziyanlarını karşılayacaklarına söz verdi. Sel baskını gibi evlerinde büyük şok yaşayan ve büyük zarar ziyana uğrayan site sakinlerine dün Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Sevda Usalp’ında imzası olan bir sözleşme imzalandı.

 

OLAY NASIL YAŞANDI

 

Şahinbey Köprülü Kavşak çalışmaları sırasında ana su borusu patlamıştı. Ana şebeke hattı olması nedeniyle oldukça tazyikli olan su karşıdaki binaya büyük hasar vermişti. Binanın camları kırılırken, daireleri su bastı. Binada oturanlar bir anda neye uğradıklarını şaşırarak panik ve korku yaşadı.

 

BİNA HAVUZA DÖNDÜ

 

Dikkatsizlik sonucu geçtiğimiz Cumartesi akşama saat 10:30 sıralarında Şahinbey Parkı’nın önündeki ana şebeke hattının patladığını anlatan Zeberced Sitesi D Blok sakinleri, su borusunun patlamasıyla en büyük zararı kendilerinin gördüğünü söyledi. Binanın sudan tahrip olduğunu anlatan bina sakinleri, “8-10 daire kullanılamaz hale geldi. Binanın camları patladı. Bomba mı patladı, silah mı sıkılıyor anlayamadık. Bütün blogu tamamen su bastı. Tazyikli akan su nedeniyle bütün bina havuza döndü. 8 dakikada evler su doldu. Binaya kilittaşı büyüklüğünde taşlar düştü. Allah’tan can kaybı olmadı” dediler.

 

GECE ÇALIŞMASINLAR

 

Erdem Koleji kavşağındaki çalışmalar devam ederken çevre sakinleri çalışmaların gece yapılmasından da şikayetçi. Civardaki vatandaşlar, sabaha kadar gürültüden uyumadıklarını belirtirken, gece yapılan çalışmalar sırasında kazaların da yaşandığını belirtti. Çevre sakinleri, “Büyükşehir Belediye Başkanı burası 30 Eylül’e kadar bitecek demiş. Şimdi gece çalışacak operatör bulamıyorlarmış. Gece çalışma olur mu? Sabaha kadar gürültüden uyuyamıyoruz. Hem gece dikkat eksikliği olur. İşte böyle kazalar da meydana gelir” diye konuştular. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT- Meral KINACILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here