Bu yıl ramazan paketi uygulamasının dışında bir uygulamaya da imza atan Bem-Bir-Sen 25 ton “ekmeklik unu” Türkiye Öncüpınar sınırındaki Suriye’li mültecilere gönderdi.

Bem-Bir-Sen, Kızılay ve AFAD Başkanlığı ile yaptığı ortak çalışma sonucunda, ekmek bulmakta zorluk çeken mültecilere gönderilen un ile Suriyeli kardeşlerimiz kendi ekmeklerini yapabilecek. Bem-Bir-SenGaziantep Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız’ın bizzat teslim ettiği 25 ton un, Suriyeli mültecilerin yoğun olarak kaldığı Öncüpınar sınırındaki mültecilere ulaştırıldı.

“MÜLTECİLERİN YAŞADIĞI SIKINTILAR SONA ERENE DEK YARDIMLAR DEVAM EDECEK”

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay konuya ilişkin yaptığı açıklamada Suriyeli mültecilerin yaşadığı sıkıntılar sona erene kadar yardımların devam edeceğini ifade etti. Kızılay ve AFAD Başkanlığı’yla birlikte organize ettikleri son kampanyada 25 ton ekmeklik unu Suriye’ye gönderdiklerini belirten Turbay, “Bombalanan fırınlar insanların temel gıda maddesi olan ekmeğe muhtaç hale getirdi. Biz de Bem-Bir-Sen olarakSuriye’deki kardeşlerimize 25 ton unu göndermek suretiyle kardeşlerimizin ihtiyacını az da olsa karşılayabilme arzusundayız. 25 ton un Türkiye’ninSuriye sınırında bulunan mülteci kamplarıyla Öncüpınar Sınır Kapısı’nınSuriye tarafında bulunan toplama kamplarına gönderildi. İnşallah bu yardımlardan, mülteci kamplarındaki çocuklar ile büyükler yararlanmış olacak. Gönderilen unlar sayesinde kardeşlerimiz kendi ekmek ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Oradaki sıkıntılar bitinceye dek, benzer girişimlerimiz devam edecek. Suriye’de huzur hakim oluncaya kadar, dost olduğumuzu göstermiş olacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here