Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımda başlattığı Kart27 kullanımı meyvelerini vermeye başladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kart27 akıllı ulaşım sistemi 1 Haziran’dan itibaren nakit kullanımının da kaldırılmasıyla şehrin tüm toplu ulaşımında geçerli hale geldi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, şehir içi ulaşımın modernize edilmesi, otobüslerin duraklarda durma süresinin azaltılması, vatandaşın sıra beklemeden otobüse binmesi ve finansal kayıpların önüne geçilmesi için başlattığı Kart27 Akıllı Ulaşım Sistemi’yle günde 400 bin kişi yolculuk yapıyor, kullanıcı sayısının ise 650 bine ulaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen belediye yetkilileri, Kart27 Akıllı Ulaşım Sistemine geçişin vatandaşların ulaşımına katkı sağladığını belirterek şunları kaydettiler:

“Şehrimizde gerçekleştirilen Kart27 Akıllı Ulaşım Sistemiyle; araç takip sistemleri, akıllı duraklar, turnikeli geçiş sistemleri, aktarmalı ulaşım sistemi, HRS güzergahı üzerinde kurulan ödeme cihazlarının kurulması, indirimli ve serbest kart kullanıcıları için kişiselleştirme işlemlerinin yapılması sağlanıyor. Hayvanat Bahçesi, Müzeler, Botanik Bahçesi, Gezegenevi gibi ulaşım dışı unsurlara da hizmet veriliyor. Bayilik ağının kurulması, ulaşım istatistiklerinin hazırlanması, toplu taşıma tahsilatına aracılık ve nakit yönetimi gibi birçok konuyu da barındıran bir bütünü ifade ediyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here