Avrupa Ligi`nde Perşembe günü Beşiktaş İsrail’in Maccabi Tel Aviv takımıyla karşılaşacak. Şöyle bakınca ne kadar sıradan ve ne kadar normal değil mi?
Hayır, asla! Bu o kadar masum ve normal bir durum değil. Çünkü bu Yahudi futbol takımın kaleci dahil 6 futbolcusu asker. Sporcu kılığında katil bunlar.
İsrailli yöneticiler ilk başta endişeliydiler. Bu futbolculara(katillere) izin vermemeyi düşünüyorlardı. Ama son gelen haberlere göre izin de çıkmış.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Filistin hassasiyeti nedeniyle, iki ülke arasındaki siyasi gerilimin de göz önüne alındığında İsrail ekibindeki asker kökenli futbolcuların, futbolcu kılığına bürünmüş katillerin Türkiye`ye getirilmemesi gündeme gelmişti.
Kulübün sitesinden yapılan açıklamada, Maccabi Tel Aviv`in asker oyuncuları Imer Vered, Roi Kehat, Dor Mikha, Moshe Lugasi, Uri Cohen ve kaleci Yossi Ginzburg`un Sarı-Lacivertli ekibin asker oyuncularına İsrail Savunma Bakanlığı`ndan Türkiye`ye gitmeleri için izin verildiği kaydedildi.
Hayır! Bu katiller ülkemize gelmemeli. Göz göre göre, insanlarımızın hassasiyetlerini yok sayarak, masumane tiplemelerle karşımıza çıkmamalılar. Oylama yapın isterseniz kaç kişi bu katillerin ülkemize gelmesini istiyor.
Bu katillerin ülkemize masum bir sporcu gibi getirilmesine göz yumanlar bir de halkı gerizakalı duruma sokuyorlar.
Futbolcularmış güya, sporcularmış güya.
Atmayın, aldatamazsınız insanlarımızı.
Bunlar futbolcu değil, daha dün Filistin’de, Gazze’de kardeşlerimizi katlettiler.
Ha, şunu ekleyelim.
Bu katiller, futbolcu kılıklı askerler daha dün Mavi Marmara’da 9 kardeşimizi şehit etmişlerdi.
Sahi unuttuk mu?
Bu katilleri havaalanında çiçeklerle mi karşılayacağız yoksa?
 
 

14.09.2011

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here