Kayıp Ruhlar Kıraathanesi, Şahinbey Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Şahinbey Kültür Merkezinde tiyatro severlerle buluştu.

Erkan Gündüz’ün yazıp Uğraş Atay’ın yönettiği 2 perdelik ‘Kayıp Ruhlar Kıraathanesi’ oyunu Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezinde ücretsiz olarak tiyatro severlerle buluştu.

İç hesaplaşmayı konu alan oyun, hayatı boyunca hep kazanmak için uğraşan Kahveci Mustafa’nın hayatı pişmanlıkları üzerine kuruldu.

Oyunda sahne alan Uğraş Atay, “Didaktik bir oyunu efektlerle süsleyerek, seyircinin sürekli zinde tutulabileceğini göstermek istedik. Bunun için oyunda tek bir ana karakter üzerinden 4-5 karakter canlandırdık. Oyundaki diğer karakterler Kahveci Mustafa’nın nefsi. Aslında kendisidir. Hepimiz hatalar yapıyoruz ve bu hataları hep öteliyoruz. Ta ki ölüm anı gelene dek. Biz bu oyunla insanların bazı şeyleri ölüm başlarına gelmeden çok önce düşünmesini istedik” dedi.

Kayıp Ruhlar Kıraathanesi’nin oyuncu kadrosu ise Ercüment Balakoğlu, Alper Selan, Uğraş Atay, Sevim Erdoğan, Taner Tunçay ve Sena Karaman’dan oluşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here