İlk-Der İslami Değerler Akademisi’nde (İDEA) gerçekleştirilen “Kahvaltılı Pazar buluşmaları” devam ediyor. 

11150188_978107638888918_7791440528277942697_n

İlk-Der Gençlik Akademisinin, Pazar Kahvaltısı’nın bu haftaki konuğu Abdurrahman Kılıç hoca oldu.

İlk-Der genel koordinatörü Rahşan Kaya’nın moderatörlüğünde başlayan sohbet sıcak samimi bir atmosferde gerçekleşti.

Abdurrahman Kılıç hoca gençlerle kendi hayatından örnekler vererek başladı hayatından anekdotlar aktardı.

İslami mücadeleye lise yıllarında bugün bu gün İslami değerler akademisi bünyesinde birlikte faaliyet gösterdikleri arkadaşları ile birlikte başladıklarını söyledi.

Liseyi bitirdikten sonra bir dönem Eğitim fakültesinde okuduğunu, sonra İlahiyat okumak için eğitim fakültesini bıraktığını ve ilahiyat okuduğu için çok memnun olduğunu söyledi.

İslami mücadelesini fikir ve aksiyon düzeyinde hiç bırakmadan sürdürdüğünü, Bursa’da ilahiyat fakültesinde okurken başörtüsü eylemlerinden dolayı tutuklandığını daha sonra serbest bırakıldığını söyledi.

Hayatının merkezinde İslami mücadelesinin ve düşüncesinin olduğunu söyleyen Abdurrahman Kılıç gençlere şöyle dedi;

“Benim bir hayalim var özgür Kudüs’te Filistinli Müslümanlarla birlikte namaz kılmak. Dün bu konuda umudum azdı. Ama bugün bu hayalimi gerçekleştireceğime dair umudum çok büyük.

Genç kardeşlerim, şayet ben Kudüs’ün özgür olduğunu günü görecek kadar yaşayamazsam size vasiyetim olsun. Özgür Kudüs namaz kılmak için gidin ve bana da dua edin.

Gençler Kudüs davası İslam davasıdır. Ömrüm boyunca Kudüs davasına katkı sağlamak için çalıştım. Sizlerde özgür Kudüs için çalışın.

10356691_978107885555560_4106727244358298154_n

Sizin de özgür Kudüs’te namaz kılmak gibi bir hayaliniz olsun.

Müslüman hedefi olan insandır. Aksiyon ve fikir insanıdır. Onun için çok okuyun.

Sizin de bir hedefiniz olsun. Tevhidin ve adaletin hakim olduğu bir dünya kurmak gibi. Kudüs’ü özgürlüğe kavuşturmak gibi hedefleriniz olsun.

Gençler İslami değerler akademisi sizler için bir imkandır. Bunu iyi değerlendirin buradaki çalışmalara katılın ve kendinizi iyi bir Müslüman olarak yetiştirin.” Dedi.

Kahvaltıdan sonra kahve ikramı ile devam eden, sohbet öğle namazından sona erdi.

 

İlk-Der genel koordinatörü Rahşan Kaya; Abdurrahman Kılıç hocaya  katılımlarından dolayı ve bu güzel sohbetten dolayı teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here