gaziantep-te-bin-fidan-toprakla-bulustu-5783543_o

 

Erikçe Ormanları’ nda düzenlenen fidan dikim törenine Gaziantep Vali Yardımcısı Bestami Alkan, 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Adnan Arslan, kurum müdürleri ve askerler ile öğrenciler katıldı. Fidan dikiminde konuşan Albay Aslan, ağaçların ve fidan dikmenin önemine değinerek, Türkiye’nin bir çok bölgesinde yeteri kadar ağaçlandırma olmadığı için topraklarımız erozyona uğrayarak barajlara ve denizlere dökülüyor.

Çevre için çok önemli olan ormanların oluşturulması her bireyin görevidir. Mutlaka mevcut ormanlarında korunması konusunda herkesin hassasiyet göstermesi gerekiyor. Bugün fidanlarımızı toprakla buluşturup can sularını vereceğiz dedi. Albay Aslan’ın konuşmasının ardından protokol ve öğrenciler ile askerler, bin fidanı toprakla buluşturdu.

1 YORUM

  1. O fidanların Çoğu kısmı toprakla bulusmadı… 5.zırhlı tugay komutanlıgı’nda ki bazı rutbelı personelın sayesınde bir çok fidanlarımız telef olmuştur…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here