Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Doğan, Ülkü Ocakları ve Ülkücü gençlerin Milli hassasiyetlerini kullanarak yanlarına çekmek isteyenlere karşı sağduyulu olunması uyarısında bulunarak, Ülkücülerin alanlara indiğinde neler olacağının iyi hesap edilmesi gerektiğini söyledi. IŞİD’i protesto etmek bahanesiyle Türkiye’yi yangın yerine çevirenlere Ülkü Ocakları’ndan tokat gibi cevap geldi. 

“KAOSA FIRSAT VERİLMEMELİ“

Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Doğan, son günlerde ülkemizde yaşanan olayları ve kargaşayı yakinen takip ettiklerini açıkladı.Çözüm süreci adı altında başlayan bu senaryonun figuranları ve dublörlerinin çeşitli sol fraksiyonları ve bir grup bölücü örgüt yandaşlarını da yanına alarak Suriye’nin Aynel Arap Kasabasında eli kanlı iki örgütün çarpışmasını bahane edip, olaylar çıkarmaya çalıştıklarını vurgulayarak şöyle konuştu: “Yaşanan bu hadiseler esnasında şehir efsanesi şeklinde gelişen duyumlar sonucunda ülkemizde kaos çıkarmaya çalışanlara fırsat verilmemelidir. Bu hadiseler karşısında Ülkü Ocaklıların tavrı açık ve nettir. Ülkü Ocaklılar olarak, yaşanan bu hadisenin durdurulması görevinin, bizzat kolluk kuvvetlerine ve dolayısıyla şu an siyasi erkin kendisine ait olduğunun bilinmesini isteriz. Başından beri ihanet süreci olarak nitelendirdiğimiz bu sürecin pisliğini de yine kendileri temizlemelidir.”

“NİHAİ ÖNCELİĞİMİZ TÜRK MİLLETİDİR”

Yaşanan bu süreçte Ülkü Ocakları ve Ülkücü gençleri Milli hassasiyetlerini kullanarak yanlarına çekmek isteyenlere karşı sağduyulu olunması ve provokasyonlara gelinmemesini tavsiye eden Mehmet Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Ülkü Ocaklılar olarak nihai önceliğimiz Türk Milletidir. Müdafaa ve kendimizi savunma hakkımızı saklı tuttuğumuzu belirterek, Ülkü Ocaklarının yaşanan bu olayların içine asla çekilemeyeceğinin tüm kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz. Gençlerimizin de bu konuda hassas ve sağduyulu olacağına inancımız tamdır. Ülkü Ocaklılar olarak bizleri alanlara çekmek isteyenler, ülkücülerin alanlara indiğinde neler olacağını da iyi hesap etmelidirler.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here