kinali-kuzular

Bizde bir geline kına yakılır, eşine kurban olsun diye; bir de askere kına yakılır, vatanına kurban olsun diye…

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinde vatani görevini yapmak için askere gideceklere kına gecesi düzenlendi.

Vatani görevi yapacak olan 95/3 ikinci dönem askere gidecek olan gençlere dualar edilip, ellerine kına yakıldı. Kına gecesine gençlerin arkadaşları ve yakınları katıldı. Saz grubu eşliğinde halay çeken gençler, gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlendiler. Duygusal anların yaşandığı gecede ses sanatçısı Mehmet Bakıray sürpriz konuktu. Bakıray, konuşmasında, “Ben burada doğup büyüdüm. Askere gidecek gençler aradı ve gecemiz var dediler. Para teklif ettiler ben de para sorun değil gelirim dedim. Gençleri ve hemşerilerimi kırmayıp geldim her ne kadar ilçemde mesleğim gereği dışarıda olsam da ilçemi yakından takip ediyorum” dedi.
Bakıray, askerlik görevinin bir vatan borcu olduğunu belirterek, “Her Türk gencinin bu görevi yerine getirmesi gerekiyor. Allah gençlerimizin sağ salim askerliklerini yapıp tekrar sağ salim gelmelerini nasip etsin. Gençlerimizi askere göndermekten gurur ve mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.
Askere gidecek olan Mesut Yılmaz, askere gitmenin heyecanını şimdiden yaşadığını belirterek, “Her Türk genci gibi biz de askere gideceğimiz için çok mutluyuz. İnşallah hayırlı bir şekilde gidip, gelmeyi Allah bizlere nasip eder” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here