Konferansa öğrencilerden yoğun ilgi.
Gaziantep Üniversitesinde sosyal sorumluluk amacıyla İlik kanseri ve Kemik iliği nakli konulu konferans verildi. Konferansa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Gaziantep Üniversitesinde sosyal sorumluluk amacıyla İlik kanseri ve Kemik iliği nakli konulu konferans verildi. Konferansa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu koordinatörlüğünde İnşaat Mühendisliği Konferans Salonunda sosyal sorumluluk amacıyla İlik kanseri ve kemik iliği nakli konulu konferans düzenlendi. Açılışta konuşan GAÜN Rektör Danışmanı Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz, çağın hastalığı olarak nitelediği kansere gençlerin gösterdiği ilgi nedeniyle duygulandığını belirterek, “Gençliğin bu konularda bilgisini artırması, hassasiyet göstermesi gelecek adına bizleri umutlandırıyor” dedi.
Konferansta katılımcı ortaklar arasında yer alan Kızılay adına Kök Hücre Biriminden Sorumlu Dr. Alpaslan Aksoy, ilik nakli ve donörlük konusunda bilgiler vererek, son istatistiki bilgileri ve ilik nakli bağışçılığında gelinen son durumu anlattı. Dr. Alpaslan Aksoy’un sunumu sonrasında ünlü sinema oyuncusu ve Bir Dileğim Var Derneği Kurucusu Alper Türedi, konu hakkında toplumda var olan duyarlılığı arttırmak ve daha çok insana çözüm sağlayabilmek adına bir sunum yaptı. Türedi, konuşmasında kanser hastalarına Bir Dileğim Var Derneği olarak götürdükleri hediye ve dileklerinin gerçekleştirilmesiyle ilgili video görüntülerini sundu.
GAÜN öğrencileri tarafından yoğun ilgi gören konferans sonunda kök hücre nakli için donör olmak isteyen katılımcılar, salon çıkışında hazır bekleyen Kızılay’ın standında kan bağışı yaptı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Dr. Alpaslan Aksoy ve Ünlü Sinema Oyuncusu Alper Türedi’ye Rektör Danışmanı Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz tarafından hediye verildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here