AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı, Ahmet Uzer başkanlığında gerçekleştirildi. 

İl Danışma Meclisi Toplantısı, AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı’nda yapıldı. Toplantıya; AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, AK Parti Milletvekilleri Şamil Tayyar, Ali Şahin, Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Ali Şahin ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile çok sayıda partili katıldı.

Toplantı iki oturum şeklinde yapıldı. Toplantının basına açık olan ilk bölümde konuşan İl Başkanı Ahmet Uzer, cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasına ilişkin şunları söyledi:
“Türkiye’de birileri çok merakla Tayyip Erdoğan sonrası AK Parti’de çok büyük hadiselerin olacağı, iktidar mücadelesinin başlayacağı ve AK Parti’de görev yapan insanların makam, mevki hırsıyla birbirine saldıracağı şeklindeydi. Her zaman söylüyorum. AK Parti çatısı altında görev yapan tüm arkadaşlarımız, davamızın önemine ve ülkemizin geleceğine çok hassasiyet gösteren insanlardan oluşuyor. Bunun için hiçbirimizin için makam, mevki veya farklı bir vazgeçemeyecek talebimiz yoktur. Yapılan istişareler neticesinde de çok doğru bir karar verilerek Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu hem Genel Başkanımız hem de Başbakanımız olmuştur. Doğru bir karar verilmiştir ve bunun doğru bir karar olduğu da inşallah önümüzdeki günlerde daha iyi anlaşılacaktır.”

Son günlerde çeşitli gazetelerde hakkında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getiren Ahmet Uzer, şu açıklamada bulundu:”Ben bakıyorum ki son 1 hafta içerisinde özellikle kongre sürecine girdiğimiz bu günlerde herkesin merak ettiği konu bu. İşte aday olacak mı? İl başkanlığına devam edecek mi? Arkadaşlar il başkanlığına devam edebiliriz. Yok, gel denirse Ankara’ya gidebiliriz. Hatta bu iki seçenek de olmayıp artık yeter de diyebiliriz. Yani bunlar bizim için vazgeçilmez şeyler değil. Yalnız şunun altını çizerek söylüyorum; biz iyi bir teşkilatız, güzel bir teşkilatız, teşkilatlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ile bu zamana kadar çok seçim geçirdik. Kimse bizim aramıza nifak sokamaz. Mevcut milletvekillerinin de hepsinin arkasındayız. Yani bazı yerlerdeki gibi işte birilerine yer açmak için birilerini yıpratma gibi bir şey yapmak isteyen olursa en başta Gaziantep’te beni karşısında bulur.”

2015 yılı içerisinde yapılacak genel seçimlere de değinen Uzer, çalışmalarının ara vermeden sürdürüldüğünü ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here