Resim_1370101538ANTEP PRESS – İslahiye

 

Konya Selçuklu Milli Eğitim Müdürlüğü ve Selçuklu Belediyesi tarafından İslahiye’deki Suriyeli mültecilere yardım malzemesi getirildi.

SEDEP Projesi kapsamında Konya’nın Selçuklu İlçesindeki okullarda toplanan 5 kamyon yardım malzemesi idareci öğretmen ve öğrencilerden oluşan 45 kişilik bir grup tarafından İslahiye’ye getirilerek İLK-DER’e teslim edildi.

Yardım malzemesinin bir kısmı Konya’dan gelen grup ve İLK-DER yetkilileri tarafından yetim ailelere dağıtıldı.

Dernek binasında yapılan bilgilendirme toplantısında Mustafa Yıldız tarafından İslahiye’deki Suriyelilerin durumu ve İLK-DER’in Suriyeli Mültecilere yönelik yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İslahiye’de Mülteci Kampının dışında şehir merkezinde yaşayan 5000’in üzerinde Suriyeli bulunduğunu ifade eden Mustafa Yıldız, Mülteci sayısının günbegün arttığını söyledi.

İLK-DER olarak çalışmalarını büyük bir ciddiyetle sürdürdüklerini belirten Mustafa Yıldız, “Şehir merkezindeki bütün Suriyeli ailelere yardım kartı dağıttık. Böylece yardımların düzenli bir şekilde herkese ulaşmasını sağlıyoruz.” Dedi.

Grup adına konuşan Konya Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca da yaptığı konuşmada Konya halkının selamlarını ve dualarını getirdiklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here