Ana muhalefet Partisi CHP,yerelde de sanki muhalefetin bütün işi eleştiriymiş gibi davranıyor. Alkışlı reklama atıf yapılarak açılan oturumda da iktidar eleştiri bombardımanına tutuldu.
Göreve geldiği günden itibaren her hafta basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Sait Köse haftalık basın toplantısı geleneğini bozmadan devam ediyor.

“ESERİNİZLE GURUR DUYUYOR MUSUNUZ?

Cumhuriyet Halk Partisi İl binasında düzenlenen basın toplantı CHP İl Başkanı Sait Köse ve partililerin alkışlarıyla başladı. 

İl Başkanı Köse, özgürlüğe, adalete, barışa, demokrasiye zulmeden malum anlayışa protesto alkışımızla bugünkü basın toplantımıza başlıyoruz diyerek şöyle konuştu: “Derdimiz 8 Hazirandan itibaren yaşanacak bir Türkiye’nin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında olacağı söylemidir. Başta Gaziantep olmak üzere bölgemizdeki illerin Suriye kaynaklı olmak üzere bir tehdit ve tehlike altındadır. 7 Haziran seçimlerine kadar bölgemizde ve ülkemizde bir takım eylem hazırlıkları içerisinde olan Suriye’den ülkemize geçebilecek tehlikelerin var. Milliyet Gazetesi’nde manşetten verilen bir haberde 12 İlin hedefte olduğu İstanbul, Mersin Adana, Gaziantep Şanlıurfa, Hatay ve İskenderun’un da temel olarak bölgemizin İl ve İlçeleri olduğunu bilgilerinize ve dikkatlerinize bir kez daha sunuyorum.  Şimdi Suriyeliler ilaç gibi geldi diyenlere bir kez daha soruyoruz. Eserinizle gurur duyuyor musunuz? 

NÜKLEER SANTRALDE ÇOCUK İSTİSMARI

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Sait Köse, birçok adreslerde iktidarın nükleer santral yapmak üzere afişlerini gördüklerini ifade ederek şunları dile getirdi: “Bu afişlerde çocuk resimlerinin olduğunu görüyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yapmış bir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ulaşım noktalarında kentin birçok yerinde bilboardlarda böylesine çocuk istismarı içeren afiş ve broşürleri, ‘nükleer santral yapıyoruz’ ve bunu da bir marifetmiş gibi lansediyor olmaları halinin yanlış olduğunu düşünüyoruz. Çocuk istismarının suç olduğu ülkemizde çocuğu kullanarak nükleer santral dayatmasının bir kez daha kınıyoruz. Nükleer santral yerine ülkemizin yenilenebilir enerji kaynaklarıyla dolu ve böyle bir geniş olanağa sahip ülkemizde nükleer santral yerine yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım ve bir an önce ilgi olmasını talep ediyoruz.” 

“BAKLAVADAN KAÇ EV NASİBİNİ ALIYOR”

Geçtiğimiz hafta içerisinde baklavayla ilgili bir tescil söz konusu olduğunu anımsatan Köse sözlerine şöyle devam etti: “Bu kadar kıymetli Gaziantep’i marka şehir yapan fıstık ve baklavanın tescil alıyor olması gerçekten çok sevindirici. Ancak bu baklavadan Gaziantep’te kaç ev ya da kaç kişi nasibini alıyor?  Bunu tescilleri çıkartanlara sormak lazım, Gaziantep’li fıstık ve baklavaya maalesef uzaktan bakar olmuş. Sayın Fatma Şahin nihayet 4 yıl sonra Gaziantep’te bölgemizle ilgili olmak üzere bir planlama yapmak aklına geldi. Bir yıllık büyükşehir belediye başkanlığı daha önceki bakanlık süreci içerisinde Gaziantep’in sorunlarını fevkalade eğilmediğini bildiğimiz Sayın Şahin’in bu süreçte Suriyelilerle ilgili sorun, kadına şiddeti konularında neler yaptıkları hepimizin hafızalarında. Sayın Şahin, ulaşım mastır planıyla ilgili olmak üzere yine bir süre daha beklememiz gerektiği, Gaziantep’in trafik sorununun çözümü için yaklaşık bir buçuk yıl daha bu çileyi çekeceğimizin müjdesini verdi.  

”AKILLI KAVŞAKLAR AKLINI YEDİ”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Sait Köse, Büyükşehir Belediye Başkan Fatma Şahin’in akıllı kavşaklar diyerek gelir gelmez direkleri kaldırdığını anımsattı. 

Direkleri kaldırmanın trafikte çözüm gibi göründüğünü ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Sait Köse, sözlerini şöyle tamamladı: “Ama akıllı kavşaklar aklını yedi. Şimdi hangi bir akıllı kavşak diye yaptığı kavşağa gitseniz, bakıyorsunuz peşme peş ve orda yine trafik yoğunluğu ve trafik yoğunluğundan öte trafik kazaları mevcut. Tren zaten yeteri kadarıyla ulaşımın canını okumuşken birde akıllı kavşaklar diye yaptıkları akılsız kavşaklar maalesef ne trafik mühendisliği açısından, ne de kentin trafiğini çözüm açısından hiçbir getirisi olmayan kavşaklar halinde karşımıza çıkmış duruyor. Yapboz yine devam ediyor. Buna karşı biz mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu vatandaşın parasını çarçur etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur.”

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN YAĞLI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here