1023254206952016989gaziantepgunesGeçtiğimiz hafta sonu basına kapalı olarak gerçekleştirilen AK Parti Gaziantep İl Danışma Kurulu’nda konuşan Uzer, Ak Parti’nin kongre öncesinde olduğu gibi kongre sonrasında da icraatlarına devam edeceğini ifade etti. AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ise, partinin her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde bir bayrak değişimi yapacağını ifade etti. İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ise, sürecin selameti açısından kongreye kadar teşkilattan kimsenin bu konuda yorum yapmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Son günlerde genel merkezde kurultay gündemiyle meşgul olan Ak Parti’de il başkanlıklarında da hareketli günler yaşanıyor. Geçtiğimiz hafta İl binasında basına kapalı olarak gerçekleştirilen İl Danışma Kurulu’nda teşkilat mensuplarıyla son günlerdeki gelişmeler değerlendirildi. 

GÜNDEM KONGRE OLDU

Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan,  Ak Parti il Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hakan Kurt, Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur, il ve ilçe yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları yürütme kurulu  üyelerinin katıldığı toplantıda önemli konulara dikkat çekildi.

UZER: EN UYGUN İSİM AÇIKLANACAKTIR

Danışma kurulunda söz alan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Ak Parti’nin bayrak değişimlerini kendi yakışır bir şekilde yaptığını ve yine aynı şekilde bir kongre yapılacağını ifade etti. Kongere öncesi en uygun ismin açıklanacağına dikkat çeken Uzer, ‘’Partimizde değişen hiçbir şey yok. Bu sadece bir yenilenmedir. Ak Parti her zaman ki, kurumsallığıyla başarı ile sürdürdüğü yönetimine devam edecektir. En uygun kişi genel başkan olacaktır. Kongrenin selameti açısından kongreye 1-2 gün kala genel merkez tarafından en uygun isim açıklanacaktır. Asla bir kriz veya kaos söz konusu değildir. Partimiz başarılarına ve icraatlarına aynı şekilde devam edecektir.’’dedi.

ERDOĞAN: AK PARTİ DE UZLAŞMA VARDIR

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ise, partide yaşanacak görev değişiminin son derece doğal bir durum olduğunu ve muhalefetin bundan pay çıkartmaya çalıştığına dikkat çekti. Ak Parti’de koltuk ve makamların hiçbir zaman kent ve ülke menfaatlerinin önünde olmadığına dikkat çeken Erdoğan, ‘’Partimiz kuruluşundan bu yana hiçbir makam için tartışma olmadı. Partimizde herşey bir görev değişimi anlayışı ile gerçekleşti. Yapılacak kongremizde de genel merkezimizin uygun gördüğü bir isim seçilecek ve çalışmalar aynı tempo ile devam edecektir’’ diye konuştu.

ÖZKEÇECİ UYARIDA BULUNDU

Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ise, toplantıda tüm teşkilata kongre süreciyle ilgili uyarıda bulundu. Kongrenin selameti için bu konuda yapılacak açıklamalara ve yorumlara dikkat edilmesi gerektiğini belirten Özkeçeci, ‘’Şuan dahi basında  birçok isim zikrediliyor. Bu genel merkezimizin tasarrufunda olan bir konudur. Böyle hassas bir konuda yorum yapmamız sürece sıkıntı verir. Bu nedenle kongre kadar bekleyeceğiz ve genel merkezimizin alacağı karar doğrultusunda hareket edeceğiz. Bilgi kirliği oluşmaması açısından bu konuya titizlikle özen göstermeliyiz’’ ifadelerini kullandı.  İl danışma mezlisinde ayrı kentin yerel sorunları, teşkilatın çalışmaları da ele alınırken, önceki toplantıdaki kararların sonuç bildirgeleri gözden geçirildi.

AYDIN AKYÜREK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here