Son günlerde “aldatıldık” temalı açıklamalar ve yazılar artıyor. Bu kez de FETÖ’nün darbe girişiminin bilmem kaçıncı günü Prof. Dr. Faruk Beşer “HANGİMİZ ALDANMADIK Kİ” başlıklı bir yazı yazarak aklınca kendini tezkiye etmiş.

Hocalarımız, Aydınlarımız, Entelektüellerimiz, Siyasetçilerimiz ve İş adamlarımız; kusura bakmayın ama hiç biriniz aldanmış falan değilsiniz. Sizler çocuk değilsiniz. Her şeyi herkesten daha iyi bilecek kadar bilgi, birikim ve tecrübeye sahipsiniz. Hepiniz Gülen Cemaatinin imkanlarından ve itibarından yıllarca yararlandınız. Cemaat başarılı olsaydı hepiniz Cemaati öve öve bitiremeyecektiniz. Aldatıldık diyerek bizim aklımızla alay etmeyin. Aleme nizam veren siz büyüklerimizi aldatmak ne mümkün.

Bir insan 10 yıl, 20 yıl, 30 yıl nasıl aldatılır. Siz değilmiydiniz Cemaate yaranmak için kırk takla atan, Gülen’i öve öve bitiremeyen. Bütün bunların size yol, su, elektirik olarak döneceğini herkesten daha iyi bilecek kadar akıllısınız. Siz aldatılmadınız, uyanık davrandınız. Hiç olmazsa dürüstçe “hevamıza uyduk” deyin de alemi saf yerine koymayın.

 

http://m.yenisafak.com/yazarlar/faruk_beser/hangimiz-aldanmadik-2030657

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here