Şahinbey Kaymakamlığı tarafından 24-26 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ‘3. Şahinbey Kültür ve Edebiyat Günleri’ kapsamında şair ve yazarlar Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde (HKÜ) öğrencilerle buluştu.

Kaymakam Uğur Turan, ünlü şair ve yazarları öğrencilerle buluşturduklarını belirterek, “Başlattığımız Kültür ve Edebiyat Günleri’ni bu yılda sürdürmeye devam ediyoruz. Düzenlediğimiz etkinlik kapsamında, şair ve yazarlarımız okullarda, kültür ve edebiyat konularında sunum yaparak, öğrencilerimize konferans ve panel öğrencilerimizle bir araya geliyorlar” dedi.

‘Şahinbey Kültür ve Edebiyat Günleri’nin ikinci günü Şahinbey Anıt Mezarı ziyareti ile başlarken, etkinlik için Gaziantep’e gelen yazarlar adına Burç ormanlarında ağaç dikildi. ‘3. Şahinbey Kültür ve Edebiyat günleri’ programının öğleden sonraki bölümünde ise Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde ‘Halk Edebiyatı’ konulu fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, HKÜ Rektörü Tamer Yılmaz ve davetlilerin açılışını yaptığı fotoğraf sergisi büyük beğeni topladı. ‘ŞahinbeyKültür ve Edebiyat Günleri’ kapsamında Hasan Kalyoncu Üniversitesi amfisinde ‘Edebiyat ve Kadın’ konulu bir panel düzenlendi.

Oturum başkanlığını Prof. Dr. Recep Cengiz Akçay’ın yaptığı panele konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Behiye Köksel, Yazar Sabiha Doğan ve araştırma görevlisi Alper Çağlar Koyuncu katıldı. Şahinbey KaymakamıUğur Turan yaptığı açıklamada, kültürel konularda yapılacak faaliyetlere her zaman destek olacaklarını ifade ederek, “Bize ait değerleri yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Rol ve model olarak büyüklerimizi örnek almaya çalışıyoruz. Şiire, kültüre ve edebiyata önem veriyoruz. Bir ülkenin kültür ve eğitim seviyesi ne kadar yükselirse o ülkede o kadar gelişir. Bilginin paylaştıkça büyüdüğünü biliyoruz ve bu değerleri gelecek nesillere aktarmaya çalışıyoruz. Gelecek nesillere bugün ne verirsek ilerde onu alacağımızın kanaatindeyiz. Düzenlediğimiz etkinlik kapsamında, şair ve yazarlarımız okullarda, kültür ve edebiyat konularında sunum yaparak, öğrencilerimize konferans ve panel düzenliyorlar. ‘Kültür ve Edebiyat Günlerini’ önümüzdeki yıllarda da düzenlemeye devam edeceğiz” diye konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here