Dünyaca ünlü Güney Afrikalı Hafız Abdurrahman Sadien, Hafız Selman Okumuş Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Ramazan Etkinliklerine’ katıldı.

Ulu Camiinde iftarda sevenleriyle biraraya gelen Güney Afrikalı hafız Abdurrahman Sadien, Hafız Selman Okumuş iftar sonrası Kuran-ı Kerim ziyafeti verdi. Teravi namazına kadar Kuran-ı Kerim okuyan Sadien etkinliğe katılan vatandaşlara duygulu anlar yaşattı. Bazı vatandaşlar göz yaşlarına hakim olamadı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi etkinlik kapsamında vatandaşlara Ulu Camii bahçesinde iftar yemeği verdi. İftar yemeği sonrası ilk Hafız Selman Okumuş sahneye çıkıp Kuran-ı Kerim okudu. Daha sonra Sadien sahneye çıkarak teravih namazına kadar Gazianteplilere Kuran-ı Kerim ziyafeti sundu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte açıklama yapan Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, “Ramazan her yerde güzel ama Gaziantep’imizde bir başka güzel. Şuanda Gaziantep’te bu güzel tablolar gibi onlarca tablo oluşmaktadır. Camilerimizin önlerinde, Kuran Kurslarımızda, belediyelerimizin iftar çadırında bir çok hayır sahiplerinin çeşitli yerlerde mekanlarda her sınıftan her yaştan insanımızı bir araya getiriyorlar. Bugün biz hem iftar sevinci ile buluşuyoruz. Hem de bir birimizi selamlama bir birimizin hatırını sorma bilinci ile buluşuyoruz. Cenabı hak bu güzellikleri kıyamete kadar payidar eylesin” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Ramazan ayını dolu dolu yaşamak adına çalışma yaptıklarını belirterek, “11 ayın sultanına kavuştuk. Bu muhteşem güzelliği bu manevi iklimi çok daha güçlü yaşayalım, isteyelim dedik Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak. Bu nedenden sizlerle beraber bu manevi ilklimde bu güzel camii içerisinde ekmeğimizi bölüşelim soframızı bölüşelim, suyumuzu bölüşelim en önemlisi kardeşliğimizi çoğaltalım, sevgimizi çoğaltalım bir birimize olan hoş görümüzü, muhabbetimizi çoğaltalım gazi şehre yakışır bir Ramazan iklimini yaşayalım ve yaşatalım istedik. Çocuklarımız bizim çocukluğumuzda ‘nerde o eski ramazanlar’ demesinler istedik. Bu nedenden bir aradayız. Davetimize geldiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Ramazan ayı Kuran- Kerim’in indirildiği bir ay Kuran- ı Kerim bize kurtuluş reçetesi veriyor. İlahi mesaj veriyor. İyiyi kötüden ayırt ediyor. Nasıl mutlu olunur?. Nasıl güzel ahlaklı olunur?. Nasıl içimizi, dışımızı temiz bir şekilde yaşatabiliriz. Bu nedenden bu mesaj çok önemli bir mesaj bu mesaj iyi anlamamız, özümsememiz, yaşamamız ve yaşatmamız gerekiyor. ‘Komşusu açken bizden değildir’ anlayışının mensuplarıyız. ‘Veren El Alan Elden Üstündür’ anlayışının mensuplarıyız. Bu yüzden bu manevi iklimde biz istedik ki tasavvuf musikisiyle kuran tilavetiyle nasıl açlığa dayanıyorsak sabrediyorsak bu sıcakta yüce mevlamın sevgisi ile midemizi terbiye ediyorsak ruhumuzda terbiye olsun tilavetlerle, tasavvuf musikisiyle ruhumuzda bu güzel iklimden daha da istifade etsin istedik” diye konuştu.

Program sonunda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Güney Afrikalı Hafız Abdurrahman Sadien, Hafız Selman Okumuş’a katılımlarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here