Şahinbey Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısının 1.oturumu,  Şahinbey Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cuma Güzel, başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı.

Meclisin açılışında konuşan Şahinbey Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cuma Güzel, Şahinbey belediyesinin devam eden projeleri hakkında bilgi verdi.  Şehit aileleri ve gaziler için yapılan konutların tamamlanmak üzere olduğunu belirten Güzel, sosyal tesislerinde Kuran-ı kerim okumayı öğrenen 671 kursiyere sertifika verdiklerini belirtti. Güzel, “Hoş geldin bebek projemiz devam ediyor. Projenin başlangıcından şana kadar 89 bin 105 bebeğimize hoş geldin dedik” dedi. 

ŞAHİNBEY MECLİSİNDE 10 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

Şahinbey Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısının 1.oturumu,  Şahinbey Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cuma Güzel, başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Şahinbey Belediye Meclisi Temmuz ayı ilk oturumu, yapılan yoklamanın ardından bir önceki birleşime dair meclis tutanak özetlerinin oylanmasıyla devam etti. Gündeme alınan 8 maddenin 6’sı İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, 2’si Plan Bütçe Komisyonuna, havale edilirken, 2 madde ise gündem dışı olarak meclise sunuldu ve oy birliği ile gündeme alındı. Gündeme alınan maddelerin biri Plan Bütçe Komisyonuna havale edilirken, biri ise teklif karar olarak meclise sunuldu.

KURAN-I KERİM OKUMAYI ÖĞRENEN 671 KURSİYERE SERTİFİKA VERDİK

Şahinbey Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısının 1.oturumunda konuşan Şahinbey Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cuma Güzel, Şahinbey belediyesinin devam eden projeleri  hakkında bilgi verdi.  Şehit aileleri ve gaziler için yapılan konutların tamamlanmak üzere olduğunu belirten Güzel, şöyle konuştu: “Şehit aileleri ve gaziler için yapılan konutlar tamamlanmak üzere.  Mavikent’e Pazar alanı yapıyoruz. Bir yıla kadar tamamlamış olacağız. Akkent kongre merkezi çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Hem Şahinbey’in hem Gaziantep’in büyük yükünü alacak.  İbni Sina hastanesinin inşaatı çok hızlı bir şekilde devam ediyor. 2019’da bitecek. Perilika’ da yapılan Abdulkadir hastanesinin inşaatı bitti. Personel ile ilgili çalışma yapılıyor.  Şehreküstü konaklarında ramazan ayı boyunca iftar programları yaptık. Sosyal yardım çalışmalarımız devam ediyor. Bayram öncesinde sosyal marketimizde yetim ve ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşıladık. Eğitim çalışmalarımız devam ediyor. Okul birincileri, ikincileri ve üçüncülerine diz üstü bilgisayar dağıtımı devam ediyor. Karne hediyesi olarak da spor ayakkabısı ve eşofman dağıttık. Sosyal tesislerimizde Kuran-ı kerim okumayı öğrenen 671 kursiyerimize sertifikalarını verdik. Hoş geldin bebek projemiz devam ediyor. Projenin başlangıcından şana kadar 89 bin 105 bebeğimize hoş geldin dedik.”

2.OTURUM 05 TEMMUZ PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK

Şahinbey Belediye Meclisi Temmuz ayı 2. oturum toplantısı 05 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 17.00’da yapılacak.

 

MANSUR YALVAÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here