Eğitimin her aşamasında desteklerini sürdürmeye devam eden Şehitkamil Belediyesi, Sosyal Tesislerinde okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte yaz Kur’an Kursu eğitimleri başlattı. Kur’an kursuna katılan veliler ve çocukları, verilen eğitiminden memnun kaldı.

Sosyal belediyecilik alanında farklı hizmetlere imza atan Şehitkamil Belediyesi, açtığı Kur’an kurslarıyla çocukların ve velilerin Kur’an eğitimine büyük önem katıyor. Şehitkamil Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen kurslara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Yaz dönemi boyunca binlerce kursiyere, Kuran-ı Kerim eğitimi, ilmihal, siyer ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hayatını anlatan eğitimler veriliyor.

“HOCALARIMIZ KUR’AN-I KERİM’İ EN İYİ ŞEKİLDE ÖĞRETİYORLAR”

Kur’an-ı Kerim eğitimi alan kursiyerler, yaz aylarında sosyal tesislerde bu gibi aktivitelerde bulunup eğitim gördüklerinden dolayı mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Yaz tatilinde Kur’an öğrenmek için Karşıyaka Sosyal Tesisine geldik. Hocalarımız Kur’an-ı Kerim’i en iyi şekilde öğretiyorlar. Ayrıca dini ve ahlaki bilgiler eğitimi de alıyoruz. Burada güzel ve hoş vakit geçirme imkanı da buluyoruz. Bizlere bu imkanı sunan Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve hocalarımıza teşekkür ediyoruz.”

Karşıyaka Sosyal Tesisinde Kur’an-ı Kerim eğitimi veren Neşe Gülçağan, “Sosyal tesissimizde öğrencilerimizin yaz tatillerini boşa geçirmemeleri için ve dini ahlaki bilgiler öğretiyoruz. On bir ayın sultanı olan Ramazan ayının gelmesi ile birlikte sosyal faaliyetlerin yanı sıra dini ve ahlaki bilgiler veriliyor” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here