Resim_1389742362ANTEPPRESS-GAZİANTEP

 

Diyarbakır’da Kürt Meselesi bağlamında bağımsız bir duruş geliştiren ve çok sayıda Kürt aydını bünyesinde bulunduran AZADİ İNİSİYATİFİ temsilcileri Gaziantep’te Mazlumder’i ziyaret ettiler.

Azadi İnisiyatifi koordinatörü Adem Özcaner ve Kurucu Üye İsmet Aydemir Mazlumder GYK Üyeleri Mehmet Alkış ve Abdurrahim Çelik’le bir araya geldiler.

Görüşmede Özcaner ve Aydemir Azadi İnisiyatifi’nin çalışmaları ve projeleri ile ilgili bilgileri paylaştılar. Türkiye’de yürütülmekte olan Çözüm Sürecinin önemli bir aşamaya geldiğini ve hızlandırılması gerektiğini ifade ettiler. Diğer ülkelerde yaşayan Kürtlerin Türkiye’deki gelişmelerle yakından ilgilendiklerini ve çözüm beklentisi içine girdiklerini, Türkiye’deki durumun bu ülkelerdeki Kürt halkının sorunlarının çözümünü de etkilediğini bildirdiler. Türkiye’nin özellikle Suriye’deki Kürtlerin durumlarının iyileştirilmesi için çabalaması ve dostça davranmasının iki taraf açısından da çok önemli olduğunu belirttiler. En büyük Kürt nüfusun yaşadığı ülke olarak Türkiye’nin hem içeride hem dışarıda tarihte olduğu gibi birlikteliği geliştirmesinin bölge ve dünya açısından da önemli sonuçlar doğurmaya aday olduğunu dile getirdiler.

Mazlumder’in çalışmaları, Suriyeli sığınmacılar, Gaziantep halkının çözüm sürecine yaklaşımı ile bilgiler aldılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here