41720372806.12.2015145217gaziantepgunes

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Gaziantep Kurtuluş Koşusu düzenlenecek.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 20 Aralık Pazar günü belediye hizmet binası önünde başlayacak yarışın başvuruları 18 Aralık’a kadar sürecek.

Türkiye’nin dört bir yanından katılımın sağlandığı koşu, 10 kilometre büyükler, 10 kilometre master ve halk koşusu kategorilerinde yapılacak.

Geçen yıl 3 bin kişinin iştirak ettiği yarışta dereceye giren ilk 3 sporcuya çeşitli ödüller veriliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümünün kutlanacağı bu ayda, tarih, kültür, sanat ve sportif alanlarda kentin bütün dinamiklerinin katılımı ve desteğiyle bir çok etkinlik planlandığını belirtti.

Halkı programlara katılmaya davet eden Şahin, “Şehir olarak gücümüzü ve birlikteliğimizi en güzel şekilde 20 Aralık Pazar günü Kurtuluş Koşusu için bir araya geldiğimizde göstereceğimize inanıyor ve tümGazianteplileri gazilerin yolunda koşmaya davet ediyorum” ifadesini kullandı.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar da Gaziantep’in çok özel bir kent olduğunu kaydederek, son dönemde özellikle Başkan Fatma Şahin ile tesisleşme adına önemli aşamaların kaydedildiği anlattı.

Türk atletizmi ve sporu adına yarışın kendisini mutlu ettiğini belirten Çintımar, “Ayrıca, bu güzelliğin içinde yer almak için kurtuluş koşusu kapsamında Türkiye Kulüplerarası Kros Ligi’nin finalini birlikte gerçekleştireceğiz” açıklamasında bulundu.(AA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here