KYK yurtları 5 yıldızlı otel rahatlığında

KYK yurtları 5 yıldızlı otel rahatlığında

Kredi Ve Yurtlar Kurumu Gaziantep Bölge Müdürü Ahmet Kölemen, Kredi ve Yurtlar Kurumunun Türkiye genelinde yapılan hizmetlerin artarak devam ettiğini belirtti.

 Referans Gazetesini ziyaret eden Kölemen, Gaziantep’te Yurt Kur’a bağlı 9 öğrenci yurdunda 8 bin’in üzerinde öğrencinin kaldığını belirterek devlet yurtlarının güvenli olmasından dolayı ailelerin çocuklarını devlet yurtlarına gönderdiklerini söyledi. Yurtların 5 yıldızlı otelleri aratmadığını belirten Kölemen, Yurt Kur’a bağlı yurtlarda öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verdiklerini belirtti.

“9 YURDUMUZDA 8 BİN’İN ÜZERİNDE ÖĞRENCİ BARINIYOR”

Kredi Ve Yurtlar Kurumu Gaziantep Bölge Müdürü Ahmet Kölemen, Referans Gazetesini ziyaret etti. Ziyarette Gaziantep’te Yurt Kur’a bağlı yurtlar hakkında bilgi veren Kölemen, şu anda Gaziantep’te Yurt kur’a bağlı 9 öğrenci yurdunda 8 bin’in üzerinde öğrencinin kaldığını belirtti. Yurt Kur’a bağlı yurtlarda Bizler öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verdiklerini belirtenKölemen, “Yurtlarımızda öğrencilerin her türlü sosyal aktiviteleri karşılanıyor. Ailelerimizin bize emanet ettikleri çocuklarımız hem güvenli ve huzurlu bir ortamda kalıyor, hem de sakin bir ortamda ders çalışma imkânları buluyorlar. Yurtlarda 24 saat internet, sıcak su, çoktan seçmeli yemek başta olmak üzere tabiri caizce 5 yıldızlı otel rahatlığı var. Bizler öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek hizmetler sunuyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLERİN TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Gaziantep’te şu anda Yurt sıkıntısının olmadığını belirten Kölemen, “Gaziantep’te şu anda 11 bin kapasiteli 9 öğrenci yurdunda 8 bin’in üzerinde öğrenci barınıyor. Bu yurtlar öğrencileri kendi evleri kadar güvenli ve burada öğrencilerin tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Yurt hizmetlerinin kalitesinin daha da artırılması için çalışmalar hızla devam ediyor. Gaziantep’te kız öğrencilerimize yönelik şu anda hiçbir sorunumuz ve problemimiz yok.” diye konuştu.

GAZİANTEP’TE YURT KUR’A BAĞLI YURTLAR ŞÖYLE:

“Şahintepe Mahallesinde Gaziantep Nilüfer Erkek Öğrenci Yurdu,

Şahintepe Mahallesinde Gaziantep Şahinbey Erkek Öğrenci Yurdu,

Batıkent Mahallesinde Abdulkadir Güllüoğlu Kız Öğrenci Yurdu,

Osmangazi Mahallesinde Ezogelin Kız Öğrenci Yurdu,

Osmangazi Mahallesinde Ümmü Gülsüm Kız Öğrenci Yurdu,

Yeşilkent Mahallesinde Gazikent Kız Öğrenci Yurdu

İslâhiye’de Ukkaşe Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu,

Nizip’te Nizip Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu,

Oğuzeli’nde Oğuzeli Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu.”

AHMET YAVUZ

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here