Resim_1316758662Anteppress – Gaziantep

 

Gaziantep`te liseye kayıt yaptıramayan genç, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kapatıldığı iddia edilen, “e-kayıt“ internet sayfasının açılmasını bekliyor.
Milli Eğitim Müdürlüğü`ne gelerek yetkililerle görüşen Sani Konukoğlu İlköğretim Okulu mezunu Abdülkadir Güzel, liseye kayıt yaptıramadığı için üzgün olduğunu, kayıt yaptırmak için Milli Eğitim Bakanlığı`na ait “e-kayıt“ internet sayfasının bir an önce hizmete açılmasını beklediğini bildirdi.

Yetkililerden, e-kayıt internet sayfasının ne zaman hizmete açılacağını bilmediklerinin yanıtını alan Güzel, “Bazı ailevi sebeplerden dolayı şuana kadar liseye kaydımı yaptıramadım. Kayıt yaptırmak için bir haftadır Nigar Ertürk Lisesi`ne gidip-geliyorum, ancak kaydımı yaptıramadım. Bugün bana evraklarını hazırla gel dediler, yine gittim e-kayıt modülünün kapalı olduğunu söylediler“ diye konuştu.
Yetkililerden bir an önce liseye kayıt yaptırmak için yardım beklediğini ifade eden Güzel, “Ben okumak istiyorum. Bakanlık yetkililerinden bir an önce e-kayıt internet sayfasını açmalarını bekliyorum“ dedi.

 

 

A.A

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here